Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU ANADOLU TURU

ERZİNCAN - ERZURUM - KARS - VAN - TATVAN
BİTLİS - MUŞ - BİNGÖL - ELAZIĞ - MALATYA

20-26 EYLÜL 2021 ( 6 GECE 6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımızla 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Kayseri ve Sivas güzergâhını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 

Keyifli bir yolculuk sonrası, tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a ulaşıyoruz. Girlevik Çağlayanı gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve tarihi evleri görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) görüyoruz. Farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ ne hareket ediyoruz. Ani Harabeleri gezisi sonrası Kars’a dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Bir süre sonra; yolumuz üzerinde 5171 metre yükseklikteki Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizi karşılayacak. Görebileceğimiz en güzel yerlerden birinde fotoğraf molası verdikten sonra yolumuza devam ederek Doğubeyazıt'a ulaşıyoruz. Sahip olduğu görkemden ötürü Osmanlı padişahlarını bile kıskandırmış ve sahibinin öldürülmesine sebep olmuş İshak Paşa Sarayını görüyoruz. Çarşıda verilecek alışveriş molası sonrası Tendürek Dağları (2640 m) üzerinden Çaldıran Ovası ve Muradiye Şelalesi'ni görerek Van’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Van Kalesi, eski Van Evi ve camilerin görülmesi sonrası Van kedileri barınağını ziyaret ediyoruz. Van’da yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği sonrası Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. Adayı ve Akdamar Kilisesi’ni gördükten sonra Tatvan üzerinden Ahlat’a ulaşıyoruz. Tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuları gezerek, Tatvan’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis'e hareket ediyoruz. İhlasiye Medresesi ve Külliyesi ile şehir merkezini görerek Muş ve Bingöl üzerinden Elazığ'a ulaşıyoruz. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Camii’nin gezilmesinden sonra Elazığ'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından keyifli bir yolculuk ile Malatya’ya ulaşıyoruz. Öncelikle Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerinin ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Sufi Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI                       : 1700 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ FİYATI     : 1850 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 680 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                             : 600 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 1200 TL 

 

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Otel Konaklaması
* 6 Sabah Kahvaltısı 
* 5 Akşam Yemeği
* Konforlu Ulaşım
*Araç İçi Soğuk İkramlar
* Seyahat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik
* SUFİTUR Kalite ve Güvencesi
 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar