Turlar

Genel Bilgiler

KEŞF-İ KARADENİZ TURU

SİVAS -GİRESUN - TRABZON -ARTVİN-RİZE -ORDU -AMASYA

13 - 19 AĞUSTOS 2022 ( 6 GECE 6 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23:30’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Sivas’a hareket ediyoruz. Aksaray ve Kayseri güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.
Program

1.GÜN : 

Özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından Cumhuriyet Kenti Sivas'a ulaşıyoruz. Sivas’ta ilk olarak Türk mimarisinin ve süsleme sanatının birlikte görülebildiği en önemli yapılardan birisi olan Gök Medrese’yi geziyoruz. Ardından Danişmentliler döneminde 2. Kılıçarslan’ın oğlu Kudbeddin Melih Şah tarafından 1197 yılında inşa ettirilen, Anadolu’daki ilk camilerden birisi olan ve günümüzde eğri minaresi ile görenleri büyüleyen Sivas Ulu Camii’ni görerek şehir merkezine hareket ediyoruz. Kurtuluş Savaşı’ndaki kongre heyecanını yaşamak üzere Kongre Binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Ardından kent meydanında sırası ile; 1580 yılında 3.Murad’ın veziri Sivas Valisi Ali Bey oğlu Mahmud tarafından yaptırılan Kale Camisi’ni,1271 – 72 yılında Muzaffer Burcuverdi tarafından yaptırılan Buruciye Medresesi’ni, aynı tarihte İlhanlı veziri Sahip Şemseddin Mehmed Cüveyri tarafından yaptırılan Çifte Minareli Medrese’yi, 1217 -18 de 1.İzzettin Keykavus tarafından yaptırılan Şifaiye Medresesi ve Darüşşifası’nı gezerek Giresun Kümbet Yaylasına ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN : 

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Akçaabat da öğle yemeğini alıyor Doğal yaşam klasiğini tatmak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylasına transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize bagajlarımızı alarak biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.

 

3.GÜN : 

Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagajlarımızın otobüse yerleşimi sonrası  İçtiğimiz her yudumunda keyfine doyamadığımız çayın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Çay’ın fabrika aşamalarının anlatımını dinledikten sonra alışverişimizi gerçekleştiriyor ve yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak bilinen Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene Bıçakları tanıtımını dinleyerek, alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Fındıklı Çağlayan Köyüne ulaşıyoruz. tarihi köprüyü görüp doğal köyde yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında Borçka'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Borçka’da bizi bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz’in cenneti andıran güzelliklerinden Karagöl’ü keşfe çıkıyoruz. Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşan, 2002 Yılında Bakanlar Kurulu kararı ile tabiat parkı olarak ilan edilen bu eşsiz doğada serbest zaman veriyoruz. Bu güzelliklerden ayrılmak zor olsa da minibüslerimiz ile otobüsümüze dönüyor, Çoruh vadisinin sol yamacında meyilli bir arazide kurulmuş olan Artvin’e ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında büyüleyici güzelliğine şahitlik edeceğimiz Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına Deresi’ne ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Rafting ve Zipline keyfini de burada gerçekleştirebilecektir. Alınan öğle yemeğinin ardından seyrine doyum olmayan doğası, çay bahçeleri ve tarihi Osmanlı kemer köprülerle bezenmiş Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Doğal güzellikleri, sakin ve huzurlu atmosferi ile içinde nice güzellikleri saklayan Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Fırtına Vadisi’ni keşfe başlıyoruz. Yolumuz üzerinde panoramik olarak; 1937 yılında Makrevis köylülerinin öncülüğünde imece ile yapılan, 1998 yılına kadar Atatürk ilkokulu olarak eğitim veren ve günümüzde otel olarak işletilen tarihi Taşmektep yapısını, 1500'lü yıllarda kurulan eski adı Kuşiva olan "Yolkıyı" köyünü, basında çıkan haberleri ile kulaklarımızda aşina olan Ortan Köyü'nü geçerek, Şenyuva (Çinçiva) köyünde duruyoruz. Hemşin yerleşkesi olan konakları ve eski dokusuyla ünlü köyümüzde gezimizi yapıyoruz. Sevdaluk dizisi ve daha birçok dizi çekimlerinin yapıldığı tarihi Çinçiva Köprüsü’nü fotoğraflıyor, sonrasında 14.yy Fatih döneminde fethedilen Zilkale'ye hareket ediyoruz. Avup Dağı'nın üzerinde konumlanmış, denizden 750 metre, dere yatağından yaklaşık 100 metre yükseklikte bulunan Kale’yi geziyor ve serbest zaman veriyoruz. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Kaçkar Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde bulunan, kaynağını Palovit Deresi'nden alan ve 15 mt. yüksekten akan, Rize’de debisi en yüksek şelalelerden birisi olan Palovit Şelalesi’nde fotoğraf molamızı veriyoruz. Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz keyifli gezimiz sonrasında tekrar otobüsümüze ulaşıyor ve Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Zipline keyfini de burada gerçekleştirebilecektir. Ardından seyrine doyum olmayan doğası, çay bahçeleri ve tarihi Osmanlı kemer köprülerle bezenmiş yollardan Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan biri olan Büyükdere boyunca ilerleyerek 1350 m. yükseklikteki Kaçkar Dağları Milli Park alanında yer alan Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor, bu güzellikleri çekeceğimiz fotoğraflar ile taçlandırıyoruz. Keyifli günümüzün sonunda Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Rize’ye hareket ediyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun fabrika satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında seyrine doyamayacağımız manzaralar eşliğinde Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’ün muhteşem doğasında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılarak ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

6.GÜN:

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya'ya ulaşıyoruz. Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su Kanalları'nı görerek gezimize başlıyoruz. Ardından Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini ziyaret edip, 2.Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini ziyaret ediyor Şehzadeler Yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini görüyoruz Sungurlu, Kırıkkale ve Kulu Güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    :3800 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI : 4100 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                          : 1440 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : 1440 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                        : 2880 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3 Gece Yayla Konaklaması

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam Yemeği

* Kayabaşı Yayla Transferi

* Zilkale ve Palovit Transferleri 

* Yöresel Eğlenceler

* Konforlu Ulaşım

* Araç İçi Zengin İkramlar

* 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

* Kişisel Harcamalar