Turlar

Genel Bilgiler

GÖBEKLİTEPE - HARRAN – ŞANLIURFA – DİYARBAKIR – HASANKEYF

MİDYAT – MARDİN – HALFETİ – GAZİANTEP

19 – 23 NİSAN 2019      (4 GECE / 4 GÜN)

 

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  19.04.2019 KONYA – ŞANLIURFA

Siz değerli misafirlerimizle 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana, Gaziantep güzergâhını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:  20.04.2019    GÖBEKLİTEPE - HARRAN – ŞANLIURFA – DİYARBAKIR

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe ziyaretimizde, günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanını hep birlikte inceliyoruz.  Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz gezimizin ardından Harran’a gidiyoruz. Sırası ile ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra Şanlıurfa’ya geliyoruz. Sırası ile Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamı, İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve sonrasında dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissettikten sonra Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (NOVOTEL DİYARBAKIR)

 

2.GÜN:  21.04.2019 DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Şehir Surlarını görüp, gerekli bilgileri rehberimizden aldıktan sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yakın bir zamanda sular altında kalma riski bulunan eski Artuklu Başkenti Hasankeyf’i geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden telkâri ürünleri satın alabilirsiniz. Midyat kent gezimizin ardından Mardin’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Mardin’de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (YAY GRAND HOTEL)

 

3.GÜN:  22.04.2019 MARDİN-HALFETİ-GAZİANTEP

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Mardin şehir turumuza başlıyoruz. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir süprize hazırlayın. Şehir merkezine 5km mesafede bulunan, uzaktan bakınca oldukça yalnız ve hüzünlü görünen Dayr’ül Zaferan Manastırı ile gezmeye başlıyoruz. Dünya Süryani Kadim cemaatinin 1000 yıldan fazla “patriklik makamı” olan bu güzel yapıyı gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını da göreceğiz. Şehir merkezinde ise Ulucami, Kırklar kilisesi, Kasımıye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binası… Göreceğimiz yerlerden sadece bir kaçı. Burdaki gezilerimizin ardından Halfetiye varıyoruz. Halfeti gezimizin ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde. (PLAZA HOTEL)

 

4.GÜN:  23.04.2019 GAZİANTEP – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar, Sakatatçılar çarşılarını gördükten sonra, bölgenin en ince geleneksel el sanatlarından biri olan Sedefçilikle ilgili bilgi almak için sedef işleme atölyesine gidiyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adana, Pozantı, Ereğli güzergâhını takip ederek Konya ya varıyoruz. Sizleri almış olduğumuz nokta indirerek vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI                               : 900 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ FİYATI : 990 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                         : 300 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ (KOLTUK ALINIRSA)                                 : 375 TL

7-12 YAŞ                                                                   : 725 TL

 

                              

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 3 Gece 4* Otel Konaklaması 
* 4 Sabah Kahvaltısı  
* 3 Akşam Yemeği

* Halfeti Tekne Turu  

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Sıra Gecesi