Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU KARADENİZ

TOKAT – PERŞEMBE YAYLASI – ORDU – GİRESUN – KAYABAŞI YAYLASI

TRABZON – UZUNGÖL –RİZE – AYDER YAYLASI – BATUM – SAMSUN – AMASYA

22 – 28 AĞUSTOS 2020 (6 GECE/6 GÜN)

 

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  22 AĞUSTOS 2020  KONYA – TOKAT

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.30’de Kırıkkale güzergâhını takip ederek Tokat’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:   23 AĞUSTOS 2020  TOKAT – PERŞEMBE YAYLASI – FATSA

Sabah erken saatlerde Tokat’a varışımızla kahvaltımızı aldıktan sonra Tokat şehir merkezinde bulunan, Anadolu’daki ilk tıp medresesi olarak bilinen Yağıbasan Medresesi’ni görüyoruz. Ardından günümüzde Tokat Müzesi olarak hizmet veren Arastalı Bedesten’i ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ve yeterli serbest zaman sonrasında, kısa bir yürüyüşle Ulu Camii ve Garipler Camii’ne ulaşıyor ve ziyaretimizin ardından Taşhan civarında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Aybastı ilçesi üzerinden Perşembe Yaylası’na ulaşıyoruz. Aybastı Perşembe Yaylası'nda, doğanın muhteşem manzaraları eşliğinde oya gibi işlenmiş menderesleri görüyor, tüm platoya hâkim Karga Tepesi’nden muhteşem manzarayı görüntülüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın sonunda göl etrafındaki yürüyüşümüzü tamamlayıp Fatsa’ya hareket ediyoruz. Fatsa’ya varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:  24 AĞUSTOS 2020   FATSA – BOZTEPE – ORDU – GİRESUN – KAYABAŞI YAYLASI

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu’ya varışımızla teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun’da Kale’nin gezilmesinin ardından Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 25 AĞUSTOS 2020  TRABZON – UZUNGÖL

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Uzungöl’e gidiyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra bıçak alışverişimizin ardından yine yol güzergâhımızda bulunan çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda olan Rize Bezi fabrika satış mağazasını geziyoruz. Çamlıhemşin’de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 26 AĞUSTOS 2020   AYDER YAYLASI – BATUM

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük İşlemleri sonrası Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Batum’da Botanik parkını geziyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına sahip bahçede, hem yöreye özgü hem de başka iklimlere ait onlarca bitki çeşidini görmemiz mümkün.  Sonrasında şehirde yapacağımız serbest yürüyüş esnasında çok enteresan olan Amerikan Üniversitesi binası, Ters inşa edilmiş Beyaz Ev görülecek yerler arasında. Tekrar gümrük işlemlerini gerçekleştirerek Çayeli’nde bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: 27 AĞUSTOS 2020   TRABZON – SAMSUN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sümela’ya gidiyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını görüyoruz. 1650 mt yükseklikte Sümela Manastırını rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz.  Sümela gezimizin ardından Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN: 28 AĞUSTOS 2020     SAMSUN– AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                 : 1750 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 1900 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                        : 1000 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                            : ÜCRETSİZ     ALINIRSA: 500 TL

7-12 YAŞ                                                                 :  1000 TL

                                              
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım ve Araç İçi İkramlar

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurtdışı Çıkış Pulu

ÖNEMLİ NOT:

 

* Kültür turlarımızda Covid-19  tedbirleri sebebiyle Otobüslerimizi 24 kişiyi geçmeyecek şekilde planladık.

* Turumuzun başından sonuna kadar kullandığımız bütün alanlar olan otel,Restaurant ve gezi yerlerinde dezenfektasyonlar yapıldı.

* Otobüslerimizde Maske ve Dezenfektan bulundurulacak ve belli aralıklarla ateş ölçümü yapılacaktır.

Sağlığınız bizim için değerlidir….

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Sümela Manastırı tadilatta olup o tarihlerdeki durumuna göre programa eklenip, çıkarılacaktır.

 

BİLGİLENDİRME:
* Misafirlerimiz mutlaka nüfus cüzdanları yanlarında bulundurmak zorundadır.

* 18 yaş altı misafirlerimizin (Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek ise) Batum'a geçişleri için Noter ’den onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kâğıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden SUFİ TURİZM sorumlu değildir. Gürcistan bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)