Turlar

Genel Bilgiler

KLASİK İSTANBUL

TOPKAPI SARAYI - AYASOFYA CAMİİ - BÜYÜKADA

BOĞAZDA TEKNE TURU - ŞİLE - AĞVA

27 - 30 Ekim 2022 (3 GECE – 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET :
Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23.00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşehir, Emirdağ ve Eskişehir güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

Program

1.GÜN :
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan ve aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği; görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet meydanına hareket ediyoruz. Burada yer alan Ayasofya Cami'sini geziyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Osmanlı Devleti’nin merkezi olan ve içinde 450 sene boyunca dünyayı yönettiğimiz Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından Hipodrom Meydanı ve Sultanahmet Camii’ni görüyoruz. Keyifli günün sonunda otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.​ 

2.GÜN :
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası İstanbul’a yeni bir siluet kazandıran Büyük Çamlıca Cami'sini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Üsküdar meydanına geçerek, buranın sembolü haline gelen Mihrimah Sultan Camisini görüyoruz. Daha sonra iskeleden bineceğimiz teknemiz ile unutulmaz bir boğaz turuna çıkıyoruz. Eşsiz yalıları, sarayları, camileri ve muhteşem koruları görerek teknemizle unutulmaz bir gezi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Bostancı İskelesi’nden Büyükada vapuruna binerek Büyükada’ya geçiyoruz. Muazzam doğası, yalıları ve tarihi yapılarıyla göz dolduran Büyükada’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde elektrikli araçlar ile ada turu atabilir; bisikletler ile adayı turlayabilirsiniz. Keyifli geçen günün sonunda vapur ile Bostancı İskelesi’ne dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

3.GÜN :

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı Şile’ye hareket ediyoruz. Burada yer alan Ceneviz Kalesini uzaktan fotoğraflıyoruz. Ardından tarihi Şile Feneri’ne geçiyoruz. Eşsiz manzarası ve doğal görüntüsü ile Şile Feneri sizleri büyüleyecek. Keyifli ziyaretler sonrası muhteşem doğası ile göz kamaştıran Ağva’ya hareket ediyoruz. Göksu ve Yeşil çay dereleri arasına kurulu olan Ağva, birçok film ve diziye ev sahipliği yapmış; İstanbulluların hafta sonu kafa dinlemek için tercih ettiği doğal bir beldedir. Burada yer alan Göksu nehrinde unutulmaz bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sırasında filmlerin ve dizilerin çekildiği mekanları ve yalı boyu evlerini göreceğiz. Keyifli günün ardından gezilerimizi tamamlıyor ve Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Sufi Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 2700 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 950 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ: ÜCRETSİZ 

3-6 YAŞ: 950 TL  

7-12 YAŞ: 1900 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Boğazda Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • Profesyonel Rehberlik

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Büyükada Geçiş Feribot Ücreti

 • Ağva Tekne Turu

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar