Turlar

Genel Bilgiler

BİR KIŞ MASALI

CUMALIKIZIK – ULUDAĞ – BURSA – KARTEPE – MAŞUKİYE

 ORMANYA – SAPANCA – ABANT – KARTALKAYA

23-26 ŞUBAT 2023 (3 GECE – 3 GÜN)
 

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 23 ŞUBAT 2023 PERŞEMBE:  KONYA – CUMALIKIZIK                                

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde saat 23.00’da Eskişehir güzergâhını takip ederek Cumalıkızık’a doğru hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 24 ŞUBAT 2023 CUMA:  KONYA – CUMALIKIZIK

Sabah saatlerinde Cumalıkızık’a varışımızla ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından Cumalıkızığın dar sokaklarından yürüyerek dillere destan olan bizi ekranlara bağlayan Kınalı Kar dizisinin çekildiği konağa geçiyoruz. Konak gezisinin ardından Türkiye`nin en önemli kış sporlarının merkezi olan Uludağ`a çıkıyoruz. 2543 metre yüksekliği ile Marmara Bölgesi`nin en yüksek dağı olan Uludağ`ın güzelliklerinden faydalanmak üzere rehberimizin anlatımı sonrasında alacağımız serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kayak ve snowboard yapabilir, telesiyej ile zirveye çıkabilirsiniz. Uludağ`daki serbest zaman sonrasında Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 25 ŞUBAT 2023 CUMARTESİ: KARTEPE – MAŞUKİYE – ORMANYA – SAPANCA – SAKARYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kartepe’ye hareket ediyoruz. Kartepe ilçesi, Samanlı Dağları'nın ve Kocaeli Platosunun arasında kalmakta ve kış turizminin en önemli bölgelerinden biri olarak kullanılan bölge 347 hektarlık bir kış turizmi ve doğa yürüyüşü (trekking) alanıdır. Denizden 1600 metre yüksekte harika bir körfez manzarası bulunan Kartepe Kayak Merkezi’nde dileyen misafirlerimiz; kayak takımı, snowboard, kızak kiralayarak kışın ve karın keyfini sürerken dileyen misafirlerimiz de kar yürüyüşü yapabilirler. Kartepe’de keyifli zamanın ardından Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Panoramik olarak Maşukiye Aşıklar Deresini ve şelaleleri görüyor ve bu güzel ortamın tadını çıkarmak için şelalelerin kenarında huzur dolu yürüyüş yapabilirsiniz. Ardından Ormanya Doğal Yaşam Parkına hareket ediyoruz. Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan, bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkında Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Hobit Evleri gibi noktaların gezilmesi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Sapanca gölü’ne hareket ediyoruz. Sapanca gölünde göl etrafında yapacağımız gezintinin ardından göl manzarası eşliğinde çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Sakarya’ya hareket ediyoruz. Sakarya’ya varışımızla akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 26 ŞUBAT 2023 PAZAR:   ABANT – KARTALKAYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Batı Karadeniz’in en önemli kar ve kış sporları merkezi olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Denizden yüksekliği 2000 metre olan bu ünlü kayak merkezi, üzerinde bulunduğu Köroğlu Dağları’nın doğal zenginliklerini de bünyesinde barındırmaktadır.  İçerisinde bulunan ve uzmanlık derecesine göre 21 piste sahip olan Kartalkaya’da dileyen misafirlerimiz kayak, snowboard veya kızak kiralayarak doğanın sunduğu imkanlardan faydalanabilir. Eğlenceli kayak molamızın ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya ‘ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamız olan Anıt Devlet Tiyatrosu önünde vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 3000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 500 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ     KOLTUK ALIRSA: 950 TL

7-12 YAŞ: 2400 TL

(Çocuk yaşları iki yetişkin yanında geçerlidir.)

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler