Turlar

Genel Bilgiler

Pegasus havayolları ile

KAHİRE – İSKENDERİYE

4 – 8  MAYIS 2024 (3 gece – 3 gün)

Tüm yemekler, Müze Girişleri ve Ekstra Turlar Dahil

Hareket Tarih ve Saatleri

4 MAYIS 2024 : İSTANBUL– KAHİRE

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 21:00’da buluşma sonrası Pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları ile saat 23:50’de İstanbul’dan Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 01:00’de Kahire Giza Havalimanına varış. 

Program

4 MAYIS 2024 : İSTANBUL– KAHİRE

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 21:00’da buluşma sonrası Pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları ile saat 23:50’de İstanbul’dan Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 01:00’de Kahire Giza Havalimanına varış.  Gerekli pasaport, vize ve bagaj işlemleri ardından transfer aracımıza geçerek otelimize yerleşiyoruz.  Geceleme otelimizde .

 

5 MAYIS 2024:  KAHİRE – GİZA PİRAMİTLERİ – MISIR MÜZESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımız ile Giza Piramitleri, Kahire Ulusal Müzesi için hareket. Bu turumuzda dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sfenks heykelini içine alan siteyi ziyaret edeceğiz. Sitenin hâkim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından öğle yemeğimizi turistik bir restoran da yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası dünyaca meşhur Kahire Ulusal Müzesi’ne hareket edeceğiz. Tüm Mısır’da çıkarılan eserlerin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan müze ziyaretimiz sonunda akşam yemeği sonrası gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

 

6 MAYIS 2024 : KALE  - HAN EL HALİLİ ÇARŞISI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kahire Kalesine çıkıyoruz. Kahire Kalesi: Orta çağ ‘a ait ihtişamlı bir savunma kalesidir. Kale yapımına 12. yüzyılda Eyyubi hanedanının kurucusu Selahaddin Eyyubi tarafından başlanmış ve Osmanlı Devleti döneminde bitirilmiştir. Kale İçerisinde şehrin önemli müzeleri ve en meşhur camilerinden ve tasarımında İstanbul Sultan Ahmet Camii örnek alınmış Mehmet Ali Paşa Cami görülecektir. Sultan Hasan Camini gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Mısır halkı için tüm direnişlerin ve özgürlüğün simgesidir Tahrir Meydanı diğer bir deyişle Kurtuluş meydanı ziyareti sonrası, Anıtsal kapılarla dolu baş döndürücü baharat kokularının yayıldığı hediyelik eşyadan, baharata, kumaşlardan tabak çanaklara her şeyin sergilendiği, hangisine otursam diye çok zorlanacağınız (Mehmet Akif’in soluklandığı kahvehane “El Fishawy”’i keşfedebiliriz bu arada) otantik kahvelerle dolu Kahire’nin en büyük tarihi çarşısı olan Han El-Halili Çarşısında alışveriş için serbest zaman verilecektir. Nil Nehri üzerinde akşam yemeği sonrası gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

 

7-8 MAYIS 2024 : İSKENDERİYE– MÜCEVHER MÜZESİ – İSKENDERİYE KÜTÜPHANESİ-KAYITBAY KALESİ–DENİZ FENERİ– İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Büyük İskender’in adıyla ölümsüzleştirdiği Mısır’ın ikinci büyük kenti İskenderiye’ye hareket. İskenderiye; Kleopatra’nın büyüsü, Akdeniz’in mavisi ve çölün sapsarı sıcaklığıyla buluştuğu bir turizm şehridir. Öğle yemekli şehir turumuzda; Yakılmadan önce antik çağın en fazla eserine sahip kütüphanesi olup 2002 yılında yeniden inşaa edilmiş, Dünyanın 7 harikası listesinin yedinci sırasında yer alan İskenderiye Kütüphanesi, Deniz Feneri, İskenderiye Fenerinin kalıntıları ile yapıldığı düşünülen ve kaleden tüm sahil şeridinin gözlemlendiği Kayıtbay Kalesi ve Kraliyet ailesi Mücevher Müzesi gezilecektir. Akşam yemeğinden sonra havalimanına transfer. Pegasus Hava Yolları ile 08 Mayıs 2024 Saat 02:05’de İstanbul’a uçuş.  Saat 05:25’de Sabiha Gökçen Havalimanına varış . Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası turumuzun sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 850  USD                   TEK KİŞİLİK ODA FARKI :  150  USD

İKİ YETİŞKİN YANINDA 3-12 YAŞ ÇOCUK :  650 USD

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen - Kahire / İskenderiye – Sabiha Gökçen Havalimanı ekonomi sınıf uçak bileti
 • Kahire’de 4* Pyramids Park otel v.b. 3 gece konaklama
 • 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği
 • Otel ve şehir vergileri
 • Nil Nehrinde tekne turunda 1 akşam yemeği
 • Antik Mısır turu 1 / Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Giza Sfenksi ve Kahire Müzesi
 • İslamik Mısır turu 2 / Selahattin Eyyubi Kalesi ve Han Halili Çarşısı
 • Antik Mısır turu 2 / Mısırın Deniz Kızı İskenderiye (İskenderiye Kütüphanesi, Deniz Feneri, Kayıtbay Kalesi ve Mücevher Müzesi)
 • Programda belirtilen tüm geziler ve belirtilen müze girişleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Mısır vizesi bordo pasaport sahipleri için 30 USD karşılığı kapıda vize uygulanmaktadır.        (Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır)
 • Rehber, otel vb. bahşişler kişi başı (20 USD)
 • Kişisel harcamalar, Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz tüm içecekler.
 • Yurt dışı çıkış harcı