Turlar

Genel Bilgiler

BİR KIŞ MASALI

ORMANYA – MAŞUKİYE – SAPANCA – ABANT – GÖLCÜK – SAFRANBOLU

26 – 28 OCAK 2024 (2 GECE – 2 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 26 OCAK 2024 CUMA   KONYA – SAPANCA              

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde saat 23:30 ‘da buluşarak Kulu, Bolu güzergahını takip ederek Sapanca’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 27 OCAK 2024 CUMARTESİ   SAPANCA – ORMANYA – MAŞUKİYE – ABANT – BOLU

Sabah saatlerinde yol güzergahımızda kahvaltımızı aldıktan sonra Sapanca’ya varışımızla Sapanca gölü etrafında yapacağımız gezintinin ardından göl manzarası eşliğinde çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Ormanya Doğal Yaşam Parkına hareket ediyoruz. Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan, bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkında Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Hobit Evleri gibi noktaların gezilmesi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Panoramik olarak Maşukiye Aşıklar Deresini ve şelaleleri görüyor ve bu güzel ortamın tadını çıkarmak için şelalelerin kenarında huzur dolu yürüyüş yapabilirsiniz. Son olarak Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 28 OCAK 2024 PAZAR   GÖLCÜK – SAFRANBOLU – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Gölcük’e hareket ediyoruz. Gölcük gölünün çevresinde yapacağımız gezinin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne uğruyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra yavaş yavaş Yörükköyü’nden ayrılıp, Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 3400 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 750 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ     KOLTUK ALIRSA: 1600 TL            7-12 YAŞ: 2750 TL

(Çocuk yaşları iki yetişkin yanında geçerlidir.)

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 1 Gece Otel Konaklaması

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler