Turlar

Genel Bilgiler

İSLAMİYETİN İZİNDE KIBRIS

29 ŞUBAT - 2 MART 2024

 2 GECE 3 GÜN
Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN - 29 Şubat 2024 Perşembe  /  İSTANBUL / LEFKOŞA  - GAZİMAĞUSA TURU

 

29 Şubat 2024 Perşembe günü Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Saat: 05:00 da  buluşulacaktır. Anadolu jet kontuarında yapılacak bilet ve  bagaj işlemlerinin ardından Anadolu jet TK 7744 Sefer sayılı uçuşu ile Saat: 07:00’de Kıbrıs’a  (Lefkoşe) uçuş gerçekleşecektir. Yerel saat ile 07:35’de Lefkoşe Ercan Havalimanına varış. 

Program

1.GÜN - 29 Şubat 2024 Perşembe  /  İSTANBUL / LEFKOŞA  - GAZİMAĞUSA TURU

 

29 Şubat 2024 Perşembe günü Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Saat: 05:00 da  buluşulacaktır. Anadolu jet kontuarında yapılacak bilet ve  bagaj işlemlerinin ardından Anadolu jet TK 7744 Sefer sayılı uçuşu ile Saat: 07:00’de Kıbrıs’a  (Lefkoşe) uçuş gerçekleşecektir. Yerel saat ile 07:35’de Lefkoşe Ercan Havalimanına varış. Pasaport ve giriş  işlemlerimizin ardından grubumuzun karşılaması bizleri bekleyen otobüsümüz ile rehberimizin eşliğindeİlk durağımız Kırklar Türbesi  M.S 7. Yüzyılda Kıbrıs adasına yapılan İslam Akınlarında şehit olan 40 sahabenin kabirlerinin bulunduğu türbeyi ziyaret ediyoruz maneviyat yüklü bu ziyaretimizle turumuza yoğun duygular içinde devam ederek, Gazimağusa şehir turumuz için ilk durağımız, 1974 yılında Kıbrıs Barış harekatında Türk hakimiyetine giren Kapalı Maraş’ı geziyoruz. Hayalet Şehir görüntüsüyle etkileyici bir yerleşim yeri olan bölge, bir zamanların en büyük eğlence ve gözde tatil merkezi idi. Buradaki gezimizde Bilal Ağa Vakfına ait 1813 yılında yapılmış olan mescit ve açık hava film platosunu andıran binaları da ziyaret ediyoruz. Tarihi Mağusa surlar içi gezimizde, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sarayı, 28 Mehmet Çelebi’nin kabri görülecek yerler arasında. Petek pastanesinde yorgunluk kahvelerimizi içerek odalarımızı teslim almak üzere otele devam ediyoruz. Otel varışımız sonrası odalarımızı teslim alıyor, akşam yemeğine geçiyoruz.

 

2.GÜN - 01 Mart 2024 Cuma   / GİRNE TURU 

 

Sabah otelde alınan  kahvaltı sonrası o turumuza başlıyoruz. Mağusa bölgesindeki Şehitlik Köyleri gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Atlılar, Muratağa,Sandallar köylerinde yaşayan 126 masum halkın 1974 yılında EOKA örgütü tarafından katledilişinin hazin hikayesi ve müzeye çevrilen köy ilkokulu ziyareti sizleri derinden etkileyecektir buradaki duygu yüklü ziyaretimiz sonrasında yaklaşık 1 saatlik otobüs yolculuğumuz ile Girneye ulaşıyoruz. İlk durağımız HZ ÖMER TÜRBESİ, adeta deniz ile iç içe olan bu kutsal türbe hem derin tarihi hemde muhteşem manzarası ile sizleri kucaklıyor. Buradaki ziyaretimiz sonrası, 1974 yılında Çıkarma harekatının gerçekleştirildiği Karaoğlanoğlu Bölgesi gezisi; Gemi müzesi, Gazi Helikopter, Barış ve Özgürlük müzesi  Açık Hava Müzesi ve Şehitlik ziyaretimiz sonrası Girne merkeze geçiyoruz, Tarihi Girne çarşısın da verdiğimiz serbest zaman sonrası, antik liman Girne kalesi ve güzide bir Osmanlı eseri olan Ağa Cafer Paşa Camii  ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Girne ziyaretimizin ardından  otelimize geçiyoruz, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN - 02 Mart 2024 Cumartesi  / LEFKE-LEFKOŞA TURU 

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası eşyalarımızı otobüse yerleştirerek otelimize veda ediyoruz yaklaşık 1.5 saatlik otobüs yolculuğumuz ile Kıbrısın en batısına yol alıyoruz bir yanımız masmavi deniz bir yanımız yem yeşil narenciye bahçeleri ile Güzelyurt bizi karşılıyor, ilk durağımız, Türkiye’nin İlk Hava Şehidi Cengiz Topel Anıtı, Şehidimizin anıtını ve müzesini ziyaret ediyoruz, CMC maden şirketinin adamıza bıraktığı ve halen etkileri devam eden maden alanı ve etkilerini rehberimizin anlatımlarıyla öğreniyoruz. Tarihin izlerini ilk günkü gibi koruyan Osmanlı kasabası Lefkeye geçiyoruz buradaki tarihi konaklar cumbalı evler bizi eski günlere götürüyor, Kıbrıs ile bütünleşmiş Lefkenin en önemli değeri olan Şeyh Nazım Kibrisi efendi dergahı ve kabrini ziyaret ediyoruz, dergahta yapacağımız sohbetler sonrasında Başkent Lefkoşa’ya doğru harekete geçiyoruz. Burada sırası ile Barbarlık Müzesini ziyaret ediyoruz. Tabib Binbaşı Nihat İlhanın eşinin ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev olan müzeyi ziyaret ettikten sonra panoramik olarak Yeşil hattı görüyoruz. Turumuzun devamında Lefkoşa Surlar içi gezisi olacak. Anıtsal Girne Kapısında otobüsümüzden inerek gezimize yürüyüşle devam ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs Türk Tarih Kültür ve Milli Mücadele Müzesini geziyoruz. Ardından, Kıbrıs Mevlevihanesi, Samanbahçe Evleri, Sarayönü Meydanı, Dikilitaş, 16.yy Osmanlı’nın fethinden günümüze ulaşan şehitlerimizin türbelerini ve  Arasta Çarşını ikiye ayıran Lokmacı Sınır Kapısını görerek gezimizi tamamlıyor ve Büyük Handa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından alışveriş turu için Lefkoşa ilçesinde bulunan Jumbo Alışveriş Merkezine doğru hareket ediyoruz. Havalimanı öncesi alışveriş molamızı tamamladıktan sonra Ercan Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerimizin ardında  TK-0963 sefer sayılı uçuşu ile Saat : 21:35’da İstanbul’a uçuş gerçekleşecektir. Yerel saat : 00:25’de  İstanbul'a varışımız ile  Kıbrıs turumuz sona erecektir.

 

Kıbrıs’ta saatler, bir saat geri alınmıştır. Hareket saatleri yerel saate göredir. Gezi programı dahilinde namaz vakitlerine riayet edilecektir. Programa uygun yerlerde öğlen yemek molaları verilecektir.  Kimlikleri ile seyahate katılan misafirlerin kimlikleri yeni çipli kimlik olmak zorundadır. Programımızın içeriği aynı kalmak şartı ile değişiklik  gösterebilir. Programımızda belirtilen uçak saatlerimiz havayollarından talep edilen saatlerdir. Uçuşumuza konfirme sonucunda saatlerimiz kesinleşecektir. Turumuz yeterlilik kapasitesine ulaştığında gerçekleşecektir.

Hizmet Ücret Bilgileri
390 EURO
 
390 EURO
 
450 EURO
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 

-Anadolu Jet / Türk Hava Yolları ve ile S.Gökçen - Lefkoşa gidiş Lefkoşa – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

-Havalimanı vergileri

-Lüks otobüs ile tur boyu ulaşım hizmetleri

-3* Otellerde oda kahvaltı 2 gece konaklama

-Otelde alınacak 2 akşam yemeği

-Profesyonel rehberlik hizmetleri

-Yerel rehberlik hizmeti

-Seyahat Sağlık Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

- Pasaport ile seyahate katılan misafirler için Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri (150 TL’dir

- Öğle yemekleri

- Müze  ücretleri