Turlar

Genel Bilgiler

İZMİR & KUŞADASI & ÇEŞME TURU

KORDON - ÇEŞME - ALAÇATI - ŞİRİNCE
MERYEM ANA - EFES ANTİK KENTİ

4 GECE – 4 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden hareket edip konforlu otobüsümüzle Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek  İzmir’e doğru hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN: 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanına geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'yi gezip Kemeraltı Çarşısına geçiyor, Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Atatürk Müzesini 

geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler fayton keyfi yapabilirler. Serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Piri Reis Müze Gemiyi geziyoruz. 1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyor,teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Dario Moreno sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası verdikten sonra Çeşme’ye ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme Kalesini geziyor ve sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz, Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Son dönemlerin parlayan turizm merkezlerinden biri olan ve Rum mimarisinin Türk sanatıyla senteziyle oluşmuş şirin bir beldesi olarak Alaçatı sizleri büyüleyecek. Kahve keyfi ardından şirin bir köy olan Şirince’ye hareket ediyoruz. Ege’nin bütün renklerini ve kültürünü yaşayabileceğiniz bu eşsiz köyümüzde serbest zaman veriyoruz. Şirince gezimiz sonrası Kuşadası’na hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Selçuk ilçesine ulaşıyoruz. Hristiyanlar için bir hac merkezi olan ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından bölgenin en önemli ve korunmuş antik şehri olan Efes Antik Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Burada Gymnasium, Roma hamamları , Hadrian Tapınağı, Efes Antik Tiyatrosu,Mermer Cadde ve Yamaç Evlerini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Kuşadasında dileyen misafirlerimiz ile 2 saatlik Kuşadası tekne turu yapıyor otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Pamukkale Travertenleri görüyor, serbest öğle yemeği sonrasında Konya’ya doğru hareket ediyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

  GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

                                              
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Konforlu Ulaşım
 • Araç İçi Soğuk İkramlar
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kuşadası Tekne Turu
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
  Kişisel Harcamalar