Turlar

Genel Bilgiler

EGE & AKDENİZ TURU

BODRUM - MARMARİS - FETHİYE

 KAŞ - KALKAN - KEMER

20 - 25 Ekim 2020

5 Gece – 5 Gün

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Akşehir, Denizli, Muğla ve Milas güzergâhını takip ederek Bodrum’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz. 

Program

1.GÜN:

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bodrum’a ulaşıyoruz. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in de söylediği gibi  “Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler…”  Zeki Müren Sanat Evi, Bodrum Kalesi (Panoramik) görüldükten sonra marina da serbest zaman veriyoruz. Panoramik olarak Bodrum Kalesini gördükten sonra Bodrum Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gümbet’in simgesi haline gelen 19. yy. ‘da yapılmış 

Yel Değirmenlerini ve Salmakis koyunu gördükten sonra bölgenin en romantik yeri olan Gümüşlük’e ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrasında Tavşan Adası gezimizi tamamlıyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 


2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından dizilere ev sahipliği yapmış olan Bozüyük Köyü (Güzelköy) ve Ormancı 

türküsünün hikayesinin geçtiği Gevenes Köyü (Belen Kahvesi) ‘nü görüyor ve rehberimizden bilgileri aldıktan sonra yeterli serbest zamanın ardından evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıkların yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehir'e dümen kırıyoruz. Akyaka'dan ayrılıyor ve okaliptüs ağaçlarının süslediği Aşıklar Yolu’nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonrasında Marmaris’e ulaşıyoruz.Otele Yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Dalyan'a ulaşıyoruz. Dalyanda dileyen misafirlerimiz ile bineceğimiz kanal teknesiyle,saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar teknemizle kanalı takip ederek öğle yemeği için Dalyan'a geri dönüyoruz . Öğle yemeği sonrasında tekrar aracımıza binerek güzergahımız üzerinde Göcek ve Katrancı Koyunu panoromik olarak görüyor ve Fethiye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


4.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye’nin eşsiz koylarını keşfetmek için tekne turumuzun hareket noktası olan marinaya hareket ediyoruz. Kızılada, Yassı Ada, Turunç Koyu, Kleopatra Koyu, Tersane Adası isimli noktalar göreceğimiz yerler arasında. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ'dan aşağıya atan Belcekızın 

hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz'de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam saatlerinde tatlı bir yorgunlukla otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından eski bir Rum yerleşim yeri olan Kayaköy'e gidiyoruz. Mübadele sonrası boşaltılmış olan ve şu anki haliyle tam bir hayalet kasaba görünümündeki Kayaköy'ün hikayesini rehberimizden dinleyip fotoğraflarımız çektikten sonra Fethiye'nin en önemli çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve doğal güzelliği ile görenleri hayrete düşüren Saklıkent Kanyonu gezimiz ile büyülenmeye devam ediyoruz. Adına yakışır bir şekilde iki dağın arasında yer alan Saklıkent, 18 km. uzunluğunda Avrupa'nın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilmektedir. İçerilere doğru ilerledikçe daha da etkilenecek ve bu güzel mekana hayran kalacaksınız. Yerin altından kaynayan buz gibi doğal kaynak suyunu görebilir ve yine buz gibi suda serinleyebilirsiniz. Saklıkent’te geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Akdenizin incisi Kalkan'a ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası harika güzelliği ile Kaputaş Plajı'nı görüyor ve Kaş'a hareket ediyoruz. Şairleri kıskandıran doğası ile Kaş sizleri büyüleyecek. Kaş gezimiz sonrası yol üzerinde yer alan, mavi ile yeşilin harmanlandığı Kemer'e ulaşıyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Antalya, Manavgat, Seydişehir güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. 

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                 : 1000 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 1090 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                        : 350 TL

0-2 Yaş Çocuk Bedeli İki Yetişkin Yanında :Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli İki Yetişkin Yanında :350 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli İki Yetişkin Yanında :700 TL

 

 

GEZİYE DAHİL OLAN SERVİSLER

4 Gece Otel Konaklaması

5 Sabah Kahvaltısı

4 Akşam Yemeği

Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

Fethiye Tekne Turu

Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik 

 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Öğle Yemekleri

Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler

Kişisel Harcamalar