Turlar

Genel Bilgiler

MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP

Şanlıurfa – Mardin – Gaziantep-  

3 Gece – 3 Gün

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 21.00'da Anıt Devlet Tiyatro'su önünden alarak Ereğli, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa ve Viranşehir güzergâhını takip ederek farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

Program

1.GÜN :  

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Deyrul-Zaferan Manastırı'nı geziyor, sonrasında Kasımiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın da keyfini çıkardıktan sonra Tarihi Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek Mardin gezimize başlıyoruz. M.Ö 4000’lerden başlayarak, onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları görüp Tarihi PTT Binası ve Ulu Camii gezilerini yapıyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Alınan serbest öğle yemeğinin ardından Midyat’a ulaşıyoruz.“Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Büyüleyici taş işçiliğiyle dikkat çeken üç katlı konağı gezip, konağın terasından bütün Midyat manzarasının tadını çıkarıyoruz.Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkânda serbest zaman verip otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizin anlatımları gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri'nde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Alınan serbest öğle yemeği sonrasında Hz. Eyüp sabır makamını gördükten sonra öğle yemeği molasını verip sonrasında Mevlid-i Halil (Dergâh) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra Hüseyniye Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

3.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvatısı sonrasında “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından burada teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra Gaziantep’e ulaşıyoruz. Alınan serbest öğle yemeği sonrasında yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği, Gaziantep Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman sonrasında Adana, Ereğli güzergâhını takip ederek Konya’ya hareket ediyoruz.Keyifli bir yolculuk eşliğinde Konya’ya ulaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

 GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER

2 Gece Otel Konaklaması

3 Sabah Kahvaltısı

2 Akşam Yemeği

Halfeti Tekne Turu

Konforlu Ulaşım, Araç İçi Soğuk İkramlar

Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tüm Öğle Yemekleri

Yemeklerde Alınan İçecekler

Kişisel Harcamalar