Turlar

Genel Bilgiler

BATI KARADENİZ

YEDİGÖLLER – GÖLCÜK – ABANT – ZONGULDAK

 AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU

09 – 13 AĞUSTOS 2021  (4 GECE / 4 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 09.08.2021 PAZARTESİ   KONYA – YEDİGÖLLER

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.59’da Yedigöller’e hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 10.08.2021 SALI    YEDİGÖLLER – GÖLCÜK – ABANT – ZONGULDAK

Yol güzergâhında alınan sabah kahvaltısının ardından Yedigöller’e hareket ediyoruz. Eşsiz manzaraları, huzur veren dingin atmosferi ve harika doğasıyla doğaseverlerin çok beğendiği Yedigöller'de göllerin çevresinde gezintiye çıkıyoruz. Şelale, Dilek Çeşmesi gibi noktaları görebildiğimiz patikalarda yaptığımız yürüyüşün ardından Yedi göl diyarında gönlünüzce vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Gölcük’e hareket ediyoruz. Gölcük gölünün çevresinde yapacağımız gezinin ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Zonguldak’a hareket ediyoruz. Zonguldak’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (DEDEMAN HOTEL)

 

2.GÜN: 11.08.2021 ÇARŞAMBA ZONGULDAK – AMASRA – SAFRANBOLU

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra’ya varışımızla gezimize sırası ile; Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar Dönemi’nde Camii olarak kullanılan (Kilise-Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ZALİFRE HOTEL)

 

3.GÜN: 12.08.2021 PERŞEMBE SAFRANBOLU – KRİSTAL CAM TERAS – HORMA KANYONU – DADAY

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İncekaya Su kemeri ve Kristal Teras’tan panoramik seyir sonrası Horma Kanyonuna hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Horma Kanyonuna varışımızla; Kanyon içindeki ahşap yürüyüş yolundan yeşil ile mavinin birleştiği Ilıca Şelalesine doğru yaklaşık 4 km yürüyeceğiz. Horma Kanyonunun bitiş noktasındaki yaklaşık 14 m yükseklikten dökülen, suyun ve kuşların sesiyle sizi bambaşka yerlere götüren Karadeniz'in saklı güzelliği Ilıca Şelalesi'ni fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlayıp Daday’a hareket ediyoruz. Daday’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (İKSİR HOTEL)

 

4.GÜN: 13.08.2021 CUMA DADAY – KASTAMONU – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya varışımızla Kastamonu’da sırası ile Şerife Bacı Anıtı, Şeyh Şaban-ı Veli, Nasrullah Camii, Münüre Medresesi, ve El sanatları Çarşısı gezilerinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu..

 

Bir sonraki SUFİ TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    .       : 1200 TL 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI      .    : 1325 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             .     : 450 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                       : ÜCRETSİZ      ALINIRSA: 600 TL

7-12 YAŞ                                                                             : 900 TL

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 3 Gece Otel Konaklaması

* 4 Sabah Kahvaltısı

* 3 Akşam Yemeği

* Milli park giriş ücretleri

* Yedigöller Transferi

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler