Turlar

Genel Bilgiler

BATI KARADENİZ

KASTAMONU – SAFRANBOLU – AMASRA   – YEDİGÖLLER – ABANT 

23 – 26 EYLÜL 2021  (3 GECE / 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 23.09.2021   KONYA – KASTAMONU

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’da Kastamonu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 24.09.2021 KASTAMONU – SAFRANBOLU

Sabah erken saatlerde Kastamonu’ya varışımızla kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Kastamonu’da ki ziyaretlerimize başlıyoruz. Sırası ile Etnografya Müzesi, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii, Münüre Medresesi, Şeyh Şaban-ı Veli ve El sanatları Çarşısı buradaki gezilerimizi tamamlayıp  Safranbolu’ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergâhımızda UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne uğruyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra yavaş yavaş Yörükköyü’nden ayrılıp zevkli bir yolculuk sonrası konaklama yapacağımız Safranbolu’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ZALİFRE HOTEL)

 

2.GÜN: 25.09.2021  SAFRANBOLU-AMASRA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İncekaya Su kemeri ve Kristal Teras’tan panoramik Safranbolu seyri sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra gezimizde; Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar Dönemi’nde Camii olarak kullanılan (Kilise-Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamlayıp Bolu’ya hareket ediyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Safranbolu’ya geçiyoruz.  Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ZALİFRE HOTEL)

 

3.GÜN: 26.09.2021 SAFRANBOLU – YEDİGÖLLER – ABANT – KONYA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Safranbolu’dan Bolu’ya hareket ediyoruz. Bolu’ya varışımızla Yedigöller turumuza başlıyoruz. Eşsiz manzaraları, huzur veren dingin atmosferi ve harika doğasıyla doğaseverlerin çok beğendiği Yedigöller'de göllerin çevresinde gezintiye çıkıyoruz. Şelale, Dilek Çeşmesi gibi noktaları görebildiğimiz patikalarda yaptığımız yürüyüşün ardından Yedi göl diyarında gönlünüzce vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü 'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu… Bir sonraki SUFİ TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    .    : 900 TL 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI        : 1000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             .   : 200 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                     : ÜCRETSİZ ALINIRSA: 400 TL

7-12 YAŞ                                                                           : 675 TL

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 2 Gece Konaklama

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler