Turlar

Genel Bilgiler

SİNOP - ERFELEK - AYANCIK - İNEBOLU - KASTAMONU

2 GECE 2 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri

Akşam saat 23.30'da Anıt önünden Türkiye'nin kuzeydeki son noktası ve Filozof Diogenes (Diyojen) kenti Sinop'a hareket ediyoruz.

Program

 1.GÜN 

Erken saatlerde kahvaltımızın alınmasının ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman. Ardından Akliman’ın panoramik olarak görülmesi, sonra birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği doğa harikasını, Türkiye’nin en büyük ve tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu’nu görüyoruz ardından Sinop şehir merkezine dönüş. İlk olarak MÖ 7.yy’da yapılan Sinop Kalesi’ni ve Sinop’u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda pek çok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği  otelimizde.

 

2.GÜN

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Ayancık'a hareket ediyoruz. Ayancık'ta kısa bir yürüyüş ardından Türkeli-Abana-Çatalzeytin üzerinden, Karadeniz'in orman manzarasıyla yapacağımız yolculuk sırasında fotoğraf molaları vererek Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında önemli görev üstlenmiş, İstiklal Madalyalı tek ilçemiz İnebolu'ya varış. İnebolu'da; Atatürk'ün Şapka Nutku'nu söylediği Türk Ocağı Binası'nın görülmesi ardından Türkiye'nin en çok sarımsak üreten, Şapka Devrimi'nin başlatıldığı Kastamonu'daki ilk durağımız, Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı. Ardından Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'ni görüyoruz. Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra Nasrullah Külliyesi'ne gidiyoruz. Külliye; şadırvan, köprü ve medresesi ile şehrin önemli yapıtlarından. Külliye'den sonra gezimizin son durağı olan Liva Paşa Konağı'nı (Etnografya Müzesi) geziyoruz. Müze, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Müze gezimizden sonra Konya'ya dönüş için yola çıkıyoruz.
 

Hizmet Ücret Bilgileri

 GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler                                       

* 1 Gece Otel Konaklaması                                          

* 2 Sabah Kahvaltısı                                                       

* 1 Akşam Yemeği                                                              

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                     

* Ulaşım 

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri