Turlar

Genel Bilgiler

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-TEKİRDAĞ

3 GECE 3 GÜN

Hareket Tarih ve Saatleri
22:00 da Anıt meydanından İğneada'ya hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN :

Trakya'nın önemli doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada’ya ulaşıyoruz. Burada sabah kahvaltımızı alıp İğneada Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Ardından önemli su basar (longoz) ormanının yer aldığı, içerdiği farklı eko sistemleriyle, yöredeki birçok hayvan türü için kaliteli ve farklı yaşam alanları oluşan, eşsiz bir doğaya sahip longozu geziyoruz. Sonraki durağımız yıllar boyunca çok farklı kültürleri içinde barındıran Yahudi ve Bulgar vatandaşlarımızın yaşadığı Kırklareli Yayla Mahallesi. Yayla mahallesi gezisi sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’ te doğduğu evin maketini görüp Kırklareli şehrini gördükten sonra Edirne merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Ardından otelimize yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN:

Otelde alınan kahvaltı sonrasında sonrası Osmanlı İmparatorluğu’nun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın yoğun bir şekilde hissedildiği sınır kenti, eski başkent Edirne’de; Saray İçi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Balkan Şehitliği, 16.yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km’lik doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç gezimizi tamamladıktan sonra, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu geziyoruz. Ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Cami, yazılarıyla ünlü Eski Cami (Ulu Cami), Bedesten ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Cami ve Arasta Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Günün sonunda Edirne’nin ünlü Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından otelimize yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN:

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tekirdağ'a hareket ediyoruz. Sırasıyla Rakoçzi'nin Müze Evi’ni, Tekirdağ Arkeoloji Müzesi’ni, Namık Kemal Evi ve Anıtını ile Rüstem Paşa Külliyesi'ni gezdikten sonra merkezde serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Konya’ya hareket ediyoruz ve turumuzun sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Ulaşım

* Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik 

 

GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar