Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU KARADENİZ

SİNOP - SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – AMASYA - BATUM

19 – 25 AĞUSTOS 2022 (6 GECE/6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 19 AĞUSTOS  2022

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’de Kırıkkale – Kastamonu – Boyabat güzergâhını takip ederek Sinop’a hareket ediyoruz.

Program

 1.GÜN:  20 AĞUSTOS  2022         SİNOP – SAMSUN - FATSA

Yol güzergahında alacağımız sabah kahvaltısının ardından Orta Karadeniz’de önemli bir liman şehri olan Sinop’a ulaşıyoruz, Yemyeşil ormanı, rengârenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu ile gezimize başlıyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrası Tarihi Sinop Cezaevi’ni  görüyoruz. Sinop gezimiz sonrasında Samsun’a ulaşıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru’nu gördükten sonra Ünye’ye hareket ediyoruz. Ünye’de kısa bir serbest zaman sonrasında Fatsa'ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (YALÇIN HOTEL)

 

2.GÜN:  21 AĞUSTOS  2022         BOZTEPE – ORDU – GİRESUN – TRABZON

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun’da kale gezimizin ardından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında yine yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Çaykara otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (GOLDEN INN OTEL)

 

3. GÜN: 22 AĞUSTOS  2022     BATUM  (KARAGÖL)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerinin hemen sonrasında sırasıyla; Medea Alanı, Batum Bulvarı, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı ve Orta Cami’yi geziyor panoramik olarak Alfabe Kulesi’ni görüyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşup, Sarp Sınır Kapısı’na geri dönüyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (ARHAVİ RESORT OTEL)

 

4.GÜN: 23 AĞUSTOS  2022     AYDER YAYLASI -  TRABZON 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası ve Ayder yaylasında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğini gördükten sonra Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol güzergahında Rize bezleri Fabrika satış mağazasına uğruyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  (KAYABAŞI YAYLA KENT)

 

5.GÜN: 24 AĞUSTOS 2022          TRABZON – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nı görüyoruz. Sümela gezimizin ardından Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Fatsa'ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (YALÇIN HOTEL)

 

6.GÜN: 25 AĞUSTOS  2022     FATSA– AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                            : 3700 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI           : 4000 TL (4 taksit)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                  : 1000 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                    : ÜCRETSİZ     ALINIRSA: 1000 TL

7-12 YAŞ                                                                           :  2400 TL

(ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR)

                                              
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurt Dışı Çıkış Pulu  (150 TL)

* Batum için PCR testi istenirse ; test ücreti

* Borçka Karagöl gezisi (Batum’a gitmek istemeyen misafirlerimiz için düzenlenecektir. En az 10 kişi katılımı ile gerçekleşir. )

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Batum’a gitmeyen veya geçmeyen misafirlerimiz için herhangi bir iade yapılmamaktadır.

Batum’a yeni tip kimlikle giriş yapılabilir. Kapıda giriş çıkış belgesi tanzim edilecektir. Bebekler de dahil olmak üzere tüm kimliklerde fotoğraf zorunluluğu vardır. 7 yaş ve üstü tüm yolcular yurt dışı çıkış pulu almak zorundadır. 18 yaş altı çocuklar için ; anne veya babasından biri yanında değilse noterden muvafakatname alınması gerekir. 15 Haziran 2022 tarihi itibariyle aşı veya PCR testi zorunluluğu kaldırılmıştır.