Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU KARADENİZ

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – AMASYA

17 – 22 EYLÜL 2021 (5 GECE/5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 17 EYLÜL  2021

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’de Kırıkkale güzergâhını takip ederek Ordu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN:  18 EYLÜL  2021         BOZTEPE – ORDU – TRABZON

Sabah erken saatlerde yol güzergâhımızda kahvaltımızı aldıktan sonra Karadeniz’in küçük liman kasabaları eşliğinde,  Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KAYABAŞI YAYLAKENT)

 

2.GÜN: 19 EYLÜL 2021          TRABZON – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yüksek Rakımlardan yeşilliklerin arasından Trabzon’u takiben Uzungöl’e doğru giriyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında yine yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra buradaki alışverişimizin ardından Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda olan Rize Bezi fabrika satış mağazasını geziyoruz. Çayeli’nde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

3. GÜN: 20 EYLÜL  2021     AYDER YAYLASI

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası ve Ayder yaylasında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğini gördükten sonra Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına deresi kenarında öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Zipline keyfini yaşıyor. Ardından Çayeli’nde bulunan otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

4.GÜN: 21 EYLÜL  2021      TRABZON  -  FATSA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını görüyoruz.1650 mt. yükseklikte Sümela Manastırını rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Sümela gezimizin ardından Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (YALÇIN HOTEL)

 

5.GÜN: 22 EYLÜL 2021     FATSA – SAMSUN – AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a hareket ediyoruz. İlk olarak Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru’nu gördükten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                            : 1450 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI           : 1550 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                   : 500 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                        : ÜCRETSİZ     ALINIRSA: 500 TL

7-12 YAŞ                                                                             :  1000 TL

(ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR)

                                              
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 4 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.