Turlar

Genel Bilgiler

KAPADOKYA TURU

14 – 15 AĞUSTOS 2021

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde saat 08.00’da Aksaray güzergâhını takip ederek Nevşehir’e doğru hareket ediyoruz. 
Program

1.GÜN: 14 AĞUSTOS 2021 CUMARTESİ   KONYA – KAPADOKYA                           

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde saat 08.00’da Aksaray güzergâhını takip ederek Nevşehir’e doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda olan Anadolu Selçuklu döneminde ticaret yolları üzerinde kurulan hanlardan bir örneği olan Obruk Hanın yanında bulunan Obruğu görüyoruz. Ardından Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılan  Anadolu’daki en büyük Selçuklu  kervansarayı olan Sultan Handa yapacağımız kısa gezinin ardından Ihlara Vadisini panoramik fotoğraflamak için mola veriyoruz. Molanın ardından Derinkuyu Yer Altı Şehrine birlikte inip gezdikten sonra Ortahisarda Ortahisar Kalesini görüyoruz. Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş Üç Güzeller Peri Bacaları bölgesini gezip gün batımını izlemek için Kızılçukura gidiyoruz ve oradan otelimize geçiyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi aldıktan sonra konaklama otelimizde. (DİNLER HOTEL)

 

2.GÜN: 15 AĞUSTOS 2021 PAZAR  KAPADOKYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Avanos’ta yer alan suların ve rüzgârın etkisi ile farklı şekillere bürünmüş Dervent Vadisini  ziyaret ediyoruz. Avanos ilçesinin dünyaca ünlü Çanak Çömlek Atölyelerinde cilalı taş devrinden buyana aynı tekniğin kullanıldığı çömlek yapımını da gördükten sonra Avanos gezimizi de tamamlayıp rüzgârların ve yağmur suları ile şekil alan Peri bacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz Paşabağı turumuzun ardından 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Ardından Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Gezilerimizin ardından son olarak Güvercinlik Vadisine hareket ediyoruz.  En güzel fotoğraf çekimleri sunacak eşsiz manzarası ve şehrin balkonu olan panoramik seyir noktasında fotoğraflarımızı çekindikten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Konya‘ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamız olan Anıt Devlet Tiyatrosu önünde vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT: 450 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 100 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ       7-12 YAŞ: 375 TL

(Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir.)

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 1 Gece Belirtilen Otel Konaklaması

* 1 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar
* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri