Turlar

Genel Bilgiler

KAPADOKYA – NİĞDE TURU

17-18 AĞUSTOS 2024 (1 GECE – 2 GÜN) 

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN: 17 AĞUSTOS 2024 CUMARTESİ KONYA – NİĞDE – KAPADOKYA

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünden saat 07:00’da Ereğli güzergahını takip ederek Niğde’ye hareket ediyoruz

Program

1.GÜN: 17 AĞUSTOS 2024 CUMARTESİ KONYA – NİĞDE – KAPADOKYA

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünden saat 07:00’da Ereğli güzergahını takip ederek Niğde’ye hareket ediyoruz. Niğde’ye varışımızla Tyana Su Kemerleri’ni görmek üzere Bor’a hareket ediyoruz. Roma döneminde şehre su getirmek amacıyla yapılan dev kemerler üzerindeki su yolunu gördükten sonra Kleopatra için yaptırılan Roma Havuzu’nu gezdikten sonra Niğde şehir merkezine geliyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Niğde Kalesi’ne çıkıyoruz. İç Kale, Alaattin Camii, Sungurbey Camii ve Kumbetleri gezdikten sonra Gülen Meryem Ana freski ile dünyada tek olan Gümüşler Manastırı’nı görüyoruz. Niğde gezimizin ardından Nevşehir’e doğru hareket ediyoruz. Derinkuyu Yer Altı Şehrine birlikte inip gezdikten sonra Ortahisarda Ortahisar Kalesini görüyoruz. Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş Üç Güzeller Peri Bacaları bölgesini gezip otelimize geçiyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Türk gecesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde. (MUSTAFA CAPPODACCİA RESORT vb. 5*)

 

2.GÜN: 18 AĞUSTOS 2024 PAZAR KAPADOKYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Avanos’ta yer alan suların ve rüzgârın etkisi ile farklı şekillere bürünmüş Dervent Vadisini ziyaret ediyoruz. Avanos ilçesinin dünyaca ünlü Çanak Çömlek Atölyelerinde cilalı taş devrinden buyana aynı tekniğin kullanıldığı çömlek yapımını da gördükten sonra Avanos gezimizi de tamamlayıp rüzgârların ve yağmur suları ile şekil alan Peri bacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz Paşabağı turumuzun ardından 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Ardından Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Gezilerimizin ardından son olarak Güvercinlik Vadisine hareket ediyoruz. En güzel fotoğraf çekimleri sunacak eşsiz manzarası ve şehrin balkonu olan panoramik seyir noktasında fotoğraflarımızı çekindikten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda vedalaşıyoruz. 

TÜRK GECESİ (Ekstra)
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencedir. Ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilmektedir.

BALON TURU (Ekstra)
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60-75 dakika arası sürmektedir.
Sabah saat 5 civarı, araçlar kaldığımız otelden alarak kalkış alanına götürmektedirler.
Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, açık büfe hafif bir kahvaltı yapılmaktadır.
Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar.
Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verilir.
Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunulur.
Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında tekrar konakladığımız otelimize araçlar bırakmaktadır.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT: 4200 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 1000 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ KOLTUK ALINIRSA: 1500 TL

7-12 YAŞ: 3200 TL

(Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir.)

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 1 Gece Belirtilen Otel Konaklaması

* Araçta Sandviç-Çay ikramı

* 1 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

* Türk Gecesi

* Öğle Yemekleri