Turlar

Genel Bilgiler

MARMARA TURU

BUSA-ÇANAKKALE-EDİRNE-İSTANBUL

09  – 14 KASIM 2021 (5 GECE/5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  09.11.2021  KONYA – BURSA

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak 23.00’da Akşehir, Afyonkarahisar güzergâhını takip ederek, Bursa’ya hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN: 10.11.2021 CUMALIKIZIK – BURSA

Sabah saatlerinde Cumalıkızık’a varışımızla ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından Cumalıkızığın dar sokaklarından yürüyerek dillere destan olan bizi ekranlara bağlayan Kınalı Kar dizisinin çekildiği konağa geçiyoruz. Konak gezisinin ardından Bursa şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Bursa gezimizde görülecek ilk yerimiz Tophane. Daha sonrasında Orhan Gazi ve Osman Gazi türbeleri, Ulu Camii, Yeşil Camii ve Türbesi, Emir Sultan Camii ve Türbesi ziyaretinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 

2.GÜN:  11.11.2021 BURSA-ÇANAKKALE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Çanakkale’ye varışımızla Tarihi Yarım Adayı gezmeye başlıyoruz. Sırası ile Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı,Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü Sargıyeri , Büyük Şehitler Abidesi,Anzak koyu,Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı, Anzac Koyu ziyaretinden sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN:  12.11.2021 ÇANAKKALE-EDİRNE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Edirne’deki ilk gezimize Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami. Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği Osmanlı Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin başyapıtlarından olan Selimiye Cami’sini ziyaret ediyoruz. Sultan III.Murat zamanında Selimiye Cami'sine gelir sağlamak amacıyla yaptırılan Arasta Çarşısını gezeceğiz ardından turumuza tarihi Kırkpınar Yağlı güreş meydanını görerek devam edeceğiz. Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği, 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi'ni(Sağlık Müzesi) gezeceğiz ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN:  13.11.2021 EDİRNE-İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a varışımızla tarihi yarımadayı keşfe çıkıyoruz, 400 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğunun yönetim merkezi olan Topkapı Sarayına giriyoruz. Burada; Kapılar, Surlar, Mutfak, Çin Porselenleri, Gümüş Eserler, Avlular, Kutsal Emanetler, Hazine Dairesi, Padişah elbiseleri, Saatler, Bağdat ve Revan Köşklerini geziyoruz. Ardından Dünya’nın en eski ve büyük kiliselerinden olan Ayasofya’yı ve yabancıların Mavi Camii dedikleri; Sultanahmet Camii’ni rehberimizden dinledikten sonra; İstanbul’un tarihi merkezinin çekirdeğini oluşturan Antik dönemlerde Hipodrom meydanı Osmanlılarda da At Meydanı denilen Sultanahmet Meydanına varıyoruz. Alman İmparatoru Wilhelm tarafından hediye edilmiş Alman Çeşmesi, Mısır Firavunu Tutmes 3’ün Dikilitaşı ve Yılanlı Sütunu geziyoruz. Mısır çarşısına geçiyoruz. Kapalı çarşıda alışveriş molası verdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN:  14.11.2021 İSTANBUL-KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Eyüp Sultan ve Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Fatih camii ziyaret edip, Bir çağın kapanıp yeni bir çağın açıldığı, fethin destanının yazıldığı, II. Mehmed’in Fatih olarak anılmaya başlayıp; Bizans’ın, İstanbul’un ve gönüllerin fetih olunduğu, Söğüt’te ufku kaplayan dağın gölgesinde yeşeren ve 1453’te şehir surlarında gedik açıp, dal budak salarak ulu bir çınara dönüşen Osmanlı soyunun ikbalinin adresi olan İstanbul’un fethinin anlatıldığı 1453 Panorama Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. İstanbul’u birde denizden seyretme fırsatı bulmak için tekne turuna çıkıyoruz. Boğazın eşsiz sularında Yalıların, Sarayların önünden İstanbul’un eşsiz güzelliğini göreceğimiz tekne turunun ardından Aziz Mahmut Hüdai türbesini ziyaret ediyoruz. Son olarak muhteşem boğaz manzarası bulunan Çamlıca Tepesi’ne geçiyoruz. Denizden 268 m yükseklikte bulunan Çamlıca Tepesinde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından  Çamlıca camii ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Bir başka Sufi Turizm Programında görüşmek dileği ile hoşça kalın..
Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI FİYATI              : 1500 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                : 600 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 4 Gece Belirtilen Otel Konaklaması

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Tekne Turu

* Otobüs İle Ulaşım

* Feribot Geçiş Ücretleri

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri