Turlar

Genel Bilgiler

BÜYÜK EGE TURU

BOZCAADA-AYVALIK-ÇEŞME-KUŞADASI-EFES-ŞİRİNCE-BODRUM-PAMUKKALE

04 - 09 EKİM 2022 (5 GECE-5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımızı 21.00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak Geyikli'ye hareket ediyoruz. Akşehir ve Kütahya güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

Program

1.GÜN:
Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası Geyikli İskelesine ulaşıyoruz; bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya ulaşıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Ada’da Rüzgâr Değirmenleri'ni (Panoramik), Ceneviz Kalesini (Panoramik) fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Serbest zaman sonrası deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek Geyikli İskelesi'ne ulaşıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Keyifli günün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısından sonra Ayvalık’ın muhteşem bir sahil kesimi olan Cunda Adası’na varıyoruz. Rum mimarisi evlerle örülü sokaklarda yürüyüş yaparak keşfimize başlıyoruz. Rum mimarisi evler ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklar sizleri büyüleyecek. Aynı mimari tarzda inşa edilen ‘’Taksiyaris Kilisesi’’ni ziyaret ettikten sonra, Cunda’nın meşhur sakızlı kahvesi ve sakızlı dondurmasını tatmak için Taş Kahve’de serbest zaman veriyoruz. Keyifli Cunda gezimizden sonra bölgenin tüm güzelliğini kuş bakışı görebileceğimiz nokta olan Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Midilli Adası’na karşı çaylarımızı yudumluyor ve fotoğraf çekme imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından İzmir’e hareket ediyoruz. Kordon’da Saat Kulesi ve Kemeraltı çarşısını görüyor, Konak meydanında fotoğraf molası verdikten sonra Çeşme'ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme Kalesi ve marinayı gördükten sonra Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Son dönemlerin parlayan turizm merkezlerinden biri olan ve Rum mimarisinin Türk sanatı senteziyle oluşmuş şirin bir beldesi olarak Alaçatı sizleri büyüleyecek. Vereceğimiz serbest zaman sonrası keyifli bir yolculuk ile Selçuk ilçesine ulaşıyoruz. Hristiyanlar için bir hac merkezi olan ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Meryem Ana Kilisesi’ni görerek bölgenin en önemli ve korunmuş antik şehri olan Efes Antik Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Burada Gymnasium, Roma Hamamları, Hadrian Tapınağı, Efes Antik Tiyatrosu, Mermer Cadde ve Yamaç evlerini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından şirin bir köy olan Şirince’ye hareket ediyoruz. Ege’nin bütün renklerini ve kültürünü yaşayabileceğiniz bu eşsiz köyümüzde serbest zaman veriyoruz. Şirince gezimiz sonrası Kuşadası’na ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN:
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası zevkli bir yolculuk ile Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir’in de söylediği gibi  “Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler…” diyerek Bodrum’a ulaşıyoruz. İlk durağımız Gümüşlük ; alınan serbest öğle yemeği sonrasında Zeki Müren Sanat Evi, Bodrum Kalesi (Panoramik) görüldükten sonra marina da serbest zaman veriyoruz. Daracık sokakları, antik evleri, yemyeşil doğası ve beyaz evleriyle günün her saatinde renkli ve canlı bir yaşam biçimi olan Bodrum gezimizi tamamlıyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​5.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısından sonra Denizli’ye doğru hareket ediyoruz. Travertenleri ile ünlü ve dünyada örneği olmayan bir doğa harikası olan Pamukkale’de Travertenlerde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz travertenlerde hoşça vakit geçirebilir. Traverten gezimiz sonrası serbest öğle yemeğimizi alıyor; yemeğimizin ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Keyifli turumuzun ardından Konya’ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

​*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    : 3400 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ FİYATI    : 3700 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                            : 1200 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                             : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                             : 1200 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : 2400 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4 Gece Otel Konaklaması

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam Yemeği

* Konforlu Ulaşım

* Araç İçi Soğuk İkramlar

* Seyehat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

* SUFİTUR Kalite ve Güvencesi

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar