Turlar

Genel Bilgiler

FİNLANDİYA LAPLAND BEYAZ ROTALAR ÇİFTE YILBAŞI

ROVANİEMİ-TORNİO

30 ARALIK 2021-02 OCAK 2022

 

Hareket Tarih ve Saatleri
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.10’da buluşma gerçekleştiriyoruz
Program

1.GÜN İSTANBUL - ROVANİEMİ - TORNİO     
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.10’da buluşma gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 09.30’da Freebird Havayolları’nın özel sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 12.30’de varışımız ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan kendinizi büyülü bir masalın içinde hissedeceğiniz Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyor ve konaklamamızı Tornio’daki otelimizde gerçekleştiriyoruz. Akşam Kuzey Işıkları Avı Turumuz. Latince’de ‘Aurora’ kelimesi gün doğumu anlamına gelirken Roma mitolojisinde Şafak Tanrıçası Aurora ile de bağlantılıdır. ‘Boreas’ ise aslında Yunanca‘da kuzey rüzgârına verilen bir isimdir. Kısaca Aurora Borealis, dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Ve biz bu gökyüzünün dans edişi veya bir başka deyişle Kuzey Işıkları avımız gerçekleştirmek adına otobüsle görülme ihtimali olan bölgeleri keşfe çıkıyoruz. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.   

  
2. GÜN TORNİO     
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve 3km boyunca Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam Finlandiya ve İsveç sınırında kurulan bir alanda yılbaşı kutlaması yapacağız. İsveç ile Finlandiya arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Öncesinde İsveç saati ile kutlanacak olan yılbaşı sonrasında Finlandiya saati ile tekrar kutlanmaktadır. Yerel sanatçılar, şovlar ve havai fişek gösterileri ile unutulmaz bir yılbaşı programı sizleri beklemektedir.     
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 260 €/kişi başı / 4-12 Çocuk: 190 €/kişi başı.     
      

3. GÜN  TORNİO     
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saatlik süren donmuş Baltık Denizi’nin üzerinde sürüş deneyimi yakalayacağınız. Turumuzun ardından Bölgenin ormanlık alanlarının içine kurulmuş vahşi yaşam parkı Ranua Hayvanat Bahçesine gidiyoruz. Bölge de yaşayan Kutup ayıları, kutup tilkileri, vaşaklar, kar baykuşu ve daha pek çok yırtıcı özel hayvanları göreceğiz. Sonrasında benzerine masallarda rastladığımız içerisinde buzdan heykeller, buzdan yapılan kaydırak, buzdan restoran bulunan Snowexperince 365’ ı gezeceğiz. Dilerseniz buzdan masalarda oturup, içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.     
Snowmobile,Turu 1 Saat (1 araçta/2 kişi), Ranua ve Snowexperince Yetişkin: 190 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 145 €/kişi başı      
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)     
      
      

4. GÜN TORNİO - ROVANİEMİ - İSTANBUL      
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin opsiyonel olarak gerçekleştireceği Buzda Yüzme turuna katılım sağlayabilirsiniz. Bu turumuzda benzerine hayatta bir kez daha rastlayamayacağınız bir deneyim yaşamaya hazır mısınız? Buz tutmuş bir gölün üzerinde açılan kocaman bir delikte özel kıyafetler giyerek yüzmenin keyfini çıkaracaksınız. Turumuz sonrasında Santa Clause köyüne gidiyoruz. Rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 18.00’de Freebird Havayolları’na ait özel sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 23.05’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek adına sizlere veda ediyoruz. 

 


*** Turumuza 0-1,99 yaş aralığındaki bebekleri kabul etmiyoruz… 
*** Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir. 
*** Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.

Hizmet Ücret Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

İSTANBUL - ROVANİEMİ

30.12.2021 06:10

30.12.2021 09:30
IST (İSTANBUL)

30.12.2021 12:30
RVN (Rovaniemi)

FREEBİRD HAVAYOLLARI

FHY

ROVANİEMİ - İSTANBUL

 

02.01.2021 18:00
RVN (Rovaniemi)

02.01.2021 23:05
IST (İSTANBUL)

FREEBİRD HAVAYOLLARI

FHY

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

● Freebird Havayolları ile İstanbul-Rovaniemi gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,   
● Havalimanı vergileri,   
● Belirtilen otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,   
● Alan-otel-alan transferleri,   
● Özel otobüs ile tüm transferler,   
● Santa Claus Köyü Turu,   
● Kuzey Işıkları Avı turu dahil,   
● Covid 19 Sağlık Sigortası dahil,   
● Tur boyunca termal kıyafet dâhil (30€uro),   
● Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetler,   
● Otel ve turist şehir vergileri,   
● TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu      
● Vize Ücreti   
● Tüm yemekler   
● Şahsi harcamalar, tüm içecekler   
● Opsiyonel (Ekstra) turlar    
● Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri   
● Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)