Turlar

Genel Bilgiler

PARİS TURU

PARİS-EIFFEL-CHAMP ELYSEES BULVARI-CONCORDE MEYDANI

NOTRDE DAME KATHEDRALI-OPERA GARNIER

30 ARALIK 2021 02 OCAK 2022 ( 3 GECE 4 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 09.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 7764 sefer sayılı uçuşu ile 11:45’de Paris’e hareket.
Program

1.GÜN İSTANBUL PARİS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 09.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 7764 sefer sayılı uçuşu ile 11:45’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 13.20’de varış ve alanda bizi bekleyen özel otobüsümüzle Paris şehir turumuza başlıyoruz. Daha sonraki günlerde detaylı olarak gezeceğimiz Paris’in en önemli turistik noktaları Eiffel, Arc de Triomphe, Champ Elysees Bulvarı, Concorde Meydanı, Notrde Dame Kathedrali, Opera Garnier panoramik olarak görüldükten sonra akşam saatlerinde verilecek serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN PARİS

Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek Paris şehir turumuza başlıyoruz. Gezimizde; hastane, müze, kilise, Napolyon’un mezarı gibi birçok önemli yapı bulunduran kompleks Les Invalides, Eiffel Kulesi’nin hemen önünde kuleye karşı güzel bir fotoğraf çekilmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen Paris’in en ünlü parklarından Champ de Mars, 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları için yapılan, Paris denilince ilk akla gelen, yalnız Paris’in değil dünyanın en ünlü sembolik  yapılarından Eiffel Kulesi, yine Eiffel Kulesi’nin karşısında Sen Nehri kıyısında gündüzleri turistleri, hediyelik eşya satıcılarını ve patencileri ağırlayan, geceleri de ışıklandırılan Eiffel Kulesi’ni izleyenlerle dolu, yüksek sütunlu kanatlarıyla günümüzdeki bir çok müzeye ev sahipliği yapan Trocadero Meydanı’nı (Palais de Chaillot) göreceğiz. Dünyanın en büyük döner kavşaklarından, tam 12 caddenin birleşim noktası, en üst katına çıkarak muhteşem Paris manzarasını seyredebileceğiniz Zafer Takı (Arc de Trimophe), birbirinden lüks moda markalarının mağazalarına, kafe ve restoranlara, sinemalara, turistik dükkanlara ev sahipliği yapan, dünyanın en bilindik ve lüks bulvarlarından Şanzelize Caddesi (Champs-Élysées) ve son olarak köprü başlarında 17 metrelik sütunların üzerinde sanatı, bilimi, ticareti ve endüstriyi simgeleyen dört adet Pegasus (kanatlı at) bulunan, 32 büyük sokak feneriyle aydınlatılmış, Paris’te evlenen çiftlerin fotoğraf çektirmeyi en çok tercih ettikleri III. Alexandre Köprüsü görülecek. Sonrasında 1792 yılında Kraliyete karşı yapılan Fransız Devrimi’nde çok önemli olaylara sahne olup 1119 kişinin giyotin ile idam edildiği Paris’in en büyük ve en ünlü meydanı Concorde, öğle saatlerinde serbest zamanda Paris’in en işlek ve canlı her türlü yiyeceği bulabileceğiniz Saint Michel, Sorbonne Üniversitesi'ne ve öğrencilerle dolu kafelere ev sahipliği yapan şehrin karakteristiğini en iyi yansıtan semt Quartier Latin, toplam turist sayısı bakımından Eiffel Kulesi’nden bile fazla ziyaretçi çeken, aynı anda 9000 kişinin ibadet yapabildiği, 170 yılda yapılabilmiş bir Gotik şaheseri, Fransa’nın en önemli dini yapısı Notre Dame Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Seine Nehri üzerine kurulmuş, insanların köprüye astıkları binlerce kilit nedeniyle Aşıklar Köprüsü olarak da bilinen Paris’in en ünlü yaya köprüsü Pont Des Arts, yılda yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret ettiği, içinde 35.000’e yakın önemli eserin sergilendiği, yalnızca Paris’in değil, dünyanın en büyük müzelerinden Louvre Müzesi ana giriş cam piramit meydanı, Louvre Müzesi ile Concorde Meydanı arasında 25 hektarlık, içerisinde yürüyüş yolları, havuzlar ve heykellerin yer aldığı Sen nehri kıyısındaki Tuileries Parkı görüldükten sonra otelimize dönüş. Akşam yeni yıl kutlamaları. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN PARİS

Sabah geç kahvaltı sonrasında öğlen saatlerinde Paris’i keşfe devam ediyoruz. Sahip olduğu dış görünüm kadar içindekilerle de Paris’in en çok ziyaret edilen noktalarından ve sembollerinden biri olan, göz kamaştırıcı Opera Garnier,Paris’in eğlence hayatına yön vermiş Moulin Rouge, bir zamanlar üzüm bağları ve şarapları ile ünlü olan, 19. yüzyılın sonuna gelindiğinde revüleri ve kabareleri izlemeye gelen ressamlar, yazarlar, şairler ve öğrenciler için bir buluşma yeri haline gelmiş Montmartre Tepesi, şehrin birçok noktasından görülebilen, şehrin panoramik manzarasının da seyredilebileceği beyaz travertenli, heybetli kilise Sacre Coeur Bazilikası'nı göreceğiz. Sonrasında Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların da birçok çalışmaya imza attığı, 130 metre yüksekliğiyle Paris’in en yüksek noktalarından Ressamlar Tepesi ile bugünkü gezimizi sonlandırıyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

 

4.GÜN PARİS İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 12:30 Paris-charles De Gaulle Havalimanına hareket. Bilet,bagaj ve pasaport işlemleri sonrası saat 16.40'da THY'nin TK 7671 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. Yerel saat 22:10'da Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI: 625 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Tur programında Belirtilen Havayolları ile Belirtilen Parkurda Uçak bileti

* Havalimanı Vergileri

* Alan/Otel/Alan Transferleri

* 4* Hotel Mercure Paris La Defense Otelde Oda+Kahvaltı (Continental kahvaltı) Konaklama

* Panoramik Şehir Turu

* Otek Konaklama Turist Vergileri

* Zorunlu Seyehat Sigortası ( Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır. )

* Türkçe Tur Liderliği Hizmeti  (Biniş veya iniş Havalimanı'nda karşılar)

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)

* 160 Euro İstanbul Başvuru, 180 Euro İzmir - Ankara başvuru vize ücreti ve hizmet bedel

* Covid-19 Kapsamlı Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.

* Kişisel harcamalar

* Öğle ve akşam yemekleri

* Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri