Turlar

Genel Bilgiler

İTALYA ÇİZME ROTASI

MİLANO-VERONA-VENEDİK-BOLOGNA-FLORANSA-ROMA-NAPOLİ

30 OCAK-06 ŞUBAT 2022 ( 7 GECE 8 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket.
Program

1.Gün  İSTANBUL - MİLANO      
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda; tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.     


2. Gün  MİLANO - SİRMİONE KASABASI / GARDA GÖLÜ - VERONA - PADOVA     
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Verona & Sirmione & Garda gezisi için hareket edeceğiz. İlk durağımız olan Verona’ya varışımızla birlikte tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Garda Gölü’ne ev sahipliği yapan şirin bir kasaba olan Sirmione’yi geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Padova’daki otelimize transfer oluyor, bu esnada panoramik olarak Padova’yı tanıyoruz. Ardından serbest zaman.    

 
3. Gün  PADOVA - VENEDİK - BOLOGNA - FLORANSA     
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Venedik’e transfer oluyoruz. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Bologna gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Ardından Floransa’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra otelimize transfer ve serbest zaman. 


4. Gün  FLORANSA     
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Pisa & Portofino gezisi için hareket edeceğiz. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yer alan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Sonrasında otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

     
5. Gün  FLORANSA - SAN GİMİGNANO - SİENA - ROMA     
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Orta Çağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Orta Çağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Ardından Roma yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.


6. Gün  ROMA     
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Outlet & Göller Bölgesi gezisi için hareket ediyoruz Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrasında şehre veya tercihen otele transfer ve sonrasında serbest zaman.

 
7. Gün  ROMA - NAPOLİ     
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Napoli’ye varıştan önce Pompeii turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Bu gezimiz sonrasında Napoli’ye yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Turumuzda; XVI. yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.

 
8. Gün  NAPOLİ - İSTANBUL      
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. 

335 € Değerindeki Turlar DAHİL                                                                                             

Pompeii 45 Euro + Outlet & Göller 45 Euro + Siena 35 Euro + San Gimignano 35 Euro + Pisa & Portofino 90 Euro    Bologna 25 Euro + Verona & Sirmione & Garda 60 Euro

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI   :727 EURO

TEK KİŞİLİK ODA FİYATI                         :977 EURO

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                           : 150 EURO

3-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                        : 697 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Milano (MXP) gidiş, Napoli (NAP) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

* Havalimanı Vergileri

* 3&4 Yıldız Otellerde 7 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama

* Alan-Otel-Alan Transferleri

* Özel Otobüs ile Tüm Transferler

* Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Milano (MXP) gidiş, Napoli (NAP) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

* Pompeii Gezisi ( Giriş Dahil )

* Outlet ve Göller Bölgesi Gezisi

* Siena Gezisi

* San Gimignano gezisi    

* Pisa & Portofino gezisi    

* Bologna Gezisi

* Verona & Sirmione & Garda gezisi    

* Vaporetto ücreti (tarihi Venedik adasına geçiş için

* Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri    

* Otel ve Turist Şehir Vergileri

* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

* Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)  

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize Ücreti Servis Bedeli

* Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

* İç Hat Bağlantı Bedeli

* Seyehat ve Sağlık Sigortası

Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)    

* Öğle ve Akşam Yemekleri

* Her Türlü Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları

* Opsiyonel geziler/etkinlikler    

* Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri    

* Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)