Turlar

Genel Bilgiler

ÜRDÜN TURU

AMMAN-PETRA-WADİ RUM-MUTE ŞEHİTLİĞİ-LUT GÖLÜ-YUŞA PEYGAMBER-ŞUAYB PEYGAMBER

27-30 OCAK 2022 ( 3 GECE 4 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra saat 11:00’da buluşacağız. Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 166 sefer sayılı uçuş ile saat 14:05’de Ortadoğu’nun kalbi Ürdün’e doğru hareket edeceğiz.
Program

1.GÜN  İSTANBUL-AMMAN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra saat 11:00’da buluşacağız. Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 166 sefer sayılı uçuş ile saat 14:05’de Ortadoğu’nun kalbi Ürdün’e doğru hareket edeceğiz. Yerel saat ile 15:40’de Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına varış. Ülkeye giriş işlemlerinin tamamlanmasının ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Ashab-ı Kehf mağarasına doğru yola çıkacağız. Ashab-ı Kehf mağarasını ziyaretimizin ardından Amman’da konaklama yapacağımız otelimize transferimiz sağlanacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

 

 

2.GÜN  AMMAN-PETRA-WADİ RUM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Nebatiler’in kayıp kenti, UNESCO korumasında olan, Dünya’nın en eski şehirlerinden ve 7 harikasından biri olarak sayılan takribi 400 km mesafede olan ve 4 saat sürecek olan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayalara oyulmuş yapılarıyla dikkat çeken ve binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu Antik kent sizleri kendine hayran bırakacak. Kızıl renkteki kayaların arasından kumlarla uzanan dar bir geçitten ilerleyerek, yaklaşık 1,5 km lik yolun sonunda tüm ihtişamı ile Petra karşımıza çıkacak. Petra’da göreceğimiz yerler arasında ünlü Al Khazneh (Hazine), Ad-Deir Manastırı, Qasr el-Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, kanyon içerisindeki kaya mezarları, amfi tiyatro ve Petra Arkeoloji Müzesi ile Nebatiler Müzesi. Petra gezimizin ardından takribi 115 km. ve 2 saat sürecek olan 20 milyon yıldır kayalıklarla çevrili Wadi Rum’a doğru yola çıkacağız. Sonsuzluk hissi veren Wadi Rum’da kayaların dağınık olması, rüzgarın ve sıcaklığın değişim etkisiyle kayaların farklı şekillere girmiş olması, renklerinin sarıdan turuncuya, kırmızıya tam bir görsel şölen çıkartıyor. Gece ise gökyüzünün muhteşemliğini keşfedeceğiz. Burada kendinizi yıldızlara daha yakın hissedeceğiniz 4 yıldız otel konforunda lüks çadırlarda konaklayacağız. Akşam yemeğimizi ilginç bir deneyimleme ile Wadi Rum’da çadır otelimizde alacağız. 

 

 

3.GÜN  WADİ RUM-MUTE ŞEHİTLİĞİ-LUT GÖLÜ-AMMAN

Çadır otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , Wadi Rum‘da yaklaşık 2 saat sürecek olan 4x4 jeep araçlar ile yapacağımız harika bir çöl safarisi ile güne başlayacağız. Bu safari sırasında çöl bedevilerinin yaşam şekillerini gözlemleyeceğiz. Eşsiz anılar biriktireceğiniz fotoğraf molalarının ardından Wadi Rum’a veda ediyoruz. Takribi 250 km mesafedeki 3,5 saat sürecek olan Lût gölünün güneyinde bulunan Mute şehitliğine doğru hareket ediyoruz. Mute şehitliğinde İslam orduları komutanlarından Zeyd Bin Harise, Cafer Bin Ebi Talip, Abdullah Bin Revaha (r.a) kabirlerini ziyaret edeceğiz. Mute şehitliğini ziyaretimizin ardından takribi 100 km mesafedeki 1,5 saat sürecek olan Dünya’nın en sağlıklı suyuna ev sahipliği yapan Ölü Deniz/Lut Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Dünya’da deniz seviyesinden en alçak noktada yer alan, İsrail, Filistin ve Ürdün’e kıyısı olan Lut Gölü, tuz oranıyla en tuzlu üçüncü göldür. Bu sebepten canlı yaşamına uygun olmayan Lut Gölü bu özelliği ile Ölü Deniz olarak adlandırılmıştır. Dünya’nın en tuzlu göllerinden biri olma sebebiyle suda yüzerken batmak neredeyse imkansızdır. Lut gölü gezimizin ardından takribi 1 saat sürecek Amman’daki otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

 

 

4.GÜN  SALT (TÜRK ŞEHİTLİĞİ) YUŞA PEYGAMBER-ŞUAYB PEYGAMBER

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Salt (Türk şehitliğine) doğru yola çıkıyoruz. Burada Osmanlı döneminden kalma eserler ve 300 kadar Türk askerimizin şehitliğini ziyaret edeceğiz. Şehitliği ziyaretimizin ardından Mûsâ aleyhisselâmın yeğeni ve vekili olan Hz. Yuşa Alehisselam makamının ziyaret edeceğiz. Yuşa a.s ziyaretimizin ardından Hz. Musa a.s Kayınpederi olan Şuayb Aleyhisselamın kabrini ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizin ardından İstanbul’a dönmek üzere Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Havalimanı yolu üzeri Amman’ın eski ve yeni mahallelerini panaromik olarak göreceğiz. Havalimanına ulaştığımızda PCR test işlemlerimizden sonra Royal jordanian havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından RJ 167 sefer sayılı uçuş ile saati ile 16:00’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecektir. Yerel saat ile 19:35’de İstanbul Havalimanına varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.. 

 

 

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 690 DOLAR

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti/Royal Jordanian

Covid Kapsayan Sağlık Sigortası 

Tüm Transferler

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti 

* Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri

* 4 Yıldızlı ( Harrier Otel ) vb 2 Gece Konaklama

* Wadi Rum’da 1 Gece Çadır Otelde Konaklama

* Gizemli Şehir Petra Giriş Ücreti

* Wadi Rum Çöl Safari Turu Ücreti

* Ölü Deniz/Lut Gölü Giriş Ücreti 

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMLETLER

Uçuştan 2 Gün Önce Belirlenen Sağlık Kuruluşlarında Yapılacak PCR Testi

* Amman Havalimanında Yapılacak PCR Test Ücreti (40 USD/İstanbul Havalimanında Havayollarına Ödenecektir.)

* Dönüşte Amman Havalimanında Türkiye Dönüş PCR Test Ücreti (25 USD)

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçekler ve Ekstralar

* Şahsi Harcamalar

* Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)