Turlar

Genel Bilgiler

UÇAKLI KARS-ERZURUM TURU

ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

16-18 OCAK 2022 ( 2 GECE 3 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
06:00 da Konya Tren Garında buluşuyoruz.08:15 Ankara’ya varışımızla birlikte kahvaltımızı alıp havalimanına geçiyoruz. 
Program

1.GÜN :KONYA-ANKARA-KARS

06:00 da Konya Tren Garında buluşuyoruz.08:15 Ankara’ya varışımızla birlikte kahvaltımızı alıp havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet 11:50 uçağı ile yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Kars Harakani Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası, Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı Hamamları ve Kars Kalesi'ni gezdikten sonra Kars'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN :ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Çıldır gezisi sonrası Kars'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Dans Gösterileri programına dahil oluyoruz (Ekstra)

 

3.GÜN :KARS-ERZURUM-ANKARA-KONYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars tren garına gidiyor ve 08:00 da Doğu Ekspresi ile yaklaşık 4 saat sürecek Kars-Erzurum arası pulman koltuk ile tren yolculuğumuz başlıyor.Muhteşem manzaralar eşliğinde Erzurum'a ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerini gerçekleştirip Erzurum Havalimanı'na gidiyoruz. Anadolu Jet  18.50  uçağı ile  Ankara'ya hareket ediyoruz.Ankara’ya varışımızla birlikte bizi bekleyen aracımıza binip Konya’ya dönüş yapıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI:2800 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Konya-Ankara-Konya Ulaşım

* Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Bileti ( Pulman Koltuk İle)

* Ankara-Kars / Erzurum-Ankara Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Ulaşım

* Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Programda Ekstra Olarak Belirtilen Gezi ve Eğlence Yerleri