Turlar

Genel Bilgiler

MOSKOVA TURU THY İLE 3 GECE 4 GÜN 

25-28 ŞUBAT 2022

3 GECE 4 GÜN )

 

Hareket Tarih ve Saatleri
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında Uçuştan 3 saat önce Buluşma . Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK413 nolu tarifeli seferi ile saat 09:20’de Moskova’ya hareket.
Program

1.Gün : İSTANBUL-MOSKOVA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında Uçuştan 3 saat önce Buluşma . Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK413 nolu tarifeli seferi ile saat 09:20’de Moskova’ya hareket. Saat 12:05’de varışın ardından ülkeye giriş işlemleri ve sonrasında alanda bekleyen özel aracımızla Moskova şehir turumuz başlıyor. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan’ı; Korkunç İvan olarak bilinen Çar’ın on altıncı yüzyılda yaptırdığı, her kubbesi bir Rus zaferine karşılık gelen Aziz Vasil Katedrali’ni; katedralin önünde bulunan, iki ünlü Rus prensini, Minin ve Pozharski’yi gösteren, kentin simgelerinden olan anıt heykeli; hemen solundaki GUM Alışveriş Merkezi’ni; komşusu Kremlin Sarayı’nı; tüm dünyada komünist ideolojinin simgesi olan Lenin’in mumyasını barındıran ihtişamlı Lenin Mozolesi’ni; Karl Marx heykelini ve tam karşısında, on sekizinci yüzyıldan bu yana faaliyette olan ünlü Bolşoy Tiyatrosu binasını; biraz ilerisinde 1906 yılında Rusya’nın seçilmiş ilk meclisinin çalışmaya başladığı ünlü Duma Parlamento Binası’nı; bir zamanlar Kızıl Meydan’ın giriş kapıları sayılan, on altıncı yüzyılda yapılan ve 1931 yılında tankların Kızıl Meydan’a girebilmesi için bombalanan Voskresenski’yi; Rus Tarihi Müzesi’ni ve daha pek çok tarihi yapıyı görüyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün MOSKOVA

Sabah kahvaltımızın ardından Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı, Arbat Caddesi Turumuza katılabilirler. Ardından serbest zaman;  serbest zamanın ardından Dileyen misafirlerimizle birlikte extra olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı Turu başlıyor. Kremlin turumuzun ardından Otelimize transfer. Geceleme Moskova otelimizde.

 

Ekstra Tur: MOSKOVA METROSU- NOVODEVİCİ MEZARLIĞI- ARBAT CADDESİ TURU 45 Euro (Kişi Başı)

Gezimiz “dünyanın en eski ve büyük, üstelik en güzel dekore edilmiş metrosu” olarak bilinen Moskova metrosuyla başlayacak. 1931 yılında, Komünist rejim sırasında inşa edilen metronun tasarımı, hem dönemin ruhunu yaşatacak hem de ulaşım sisteminin kentleşme üzerindeki etkileri hakkında önemli fikirler verecek. Ardından Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret etmek isteyenlerce yakından bilinen Novodevici Mezarlığı’na geçeceğiz. Napolyon’Un emriyle yıkılmak istense de bu karara engel olan rahibelere ev sahipliği yapan manastırla birlikte 1524 yılında kurulan ve günümüzde müze statüsünde olan, kelime anlamı “genç kızlar” olan Novodevici’de, o dönemlerde yaşamış genç kızlarının manastırda geçen ve sona eren hayatlarının hatırlarını hissedeceğiz. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü bu manastır ve mezarlıkta, Çehov, Gogol, Mayakowski, Bulgakov, Eisenstein, Kruşçev, Şostakoviç, Yeltsin gibi isimlerin de ebedi istirahatgâhlarını görmemiz mümkün olacak. Tarih, edebiyat, sinema, müzik ve elbette hüzün dolu turumuzun ardından yaşama kucak açarak Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesi’ne geçeceğiz. Geçmişi 1493 yılına dayanan ve hem Moskova’nın hem de Rusya’nın en ünlü sanat sokaklarından biri olan Arbat’ta on beşinci yüzyıldan günümüze ulaşan bir zaman yolculuğuna çıkacağız. Yolculuğumuzda bizlere sık sık rastladığımız sokak ressamları da eşlik edecekler. Ayrıca cadde üzerindeki 53 numaralı binada Puşkin ile eşi Gonçarova’nın izlerini de bulacağız. Ardından serbest zaman

 

EKSTRA TUR: KREMLİN SARAYI TURU (50 Euro (Kişi Başı) 

Kelime anlamı “kale” olan, yalnızca Moskova’nın değil Rusya’nın simgesi olmuş bir yapı kompleksinden ibaret Kremlin’e gidecek ve doğu duvarlarıyla Kızıl Meydan’ın doğu sınırını çizen yapı kompleksini gezeceğiz. En eski duvarları on beşinci yüzyılın sonunda inşa edilen, ancak orijinal, yani ahşap duvarların on ikinci yüzyılda dikildiği Kremlin’deki müzeleri, Büyük Kremlin Saray Kompleksi’ni, Konser Salonu’nu, Başkanlık Binası’nı, idari binaları ve ayrıca içerdiği iki katedrali göreceğiz. Kremlin’in bahçelerinde bulunan, Moskova Nehri’nden bile görünen ve uzaya çıkan ilk insan Yuri Gagarin’in görevi yerine getirip dünyaya döndükten iki gün sonra diktiği “Uzay Ağacı”nı da yakından görme fırsatı bulacağız. Çar İvan’ın inşa ettirdiği çan kulesinin ve döktürdüğü topun hem güldüren hem de bilgilendiren hikâyesini tur rehberimizden dinleyecek, ünlü Çariçe Katerina’nın 5000 adet elmas taştan oluşan tacını da müzede görebileceğiz

 

3.Gün MOSKOVA

Sabah kahvaltımızın ardından Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan 42 Numaralı Sığınak Turu Turumuza katılabilirler. Ardından serbest zaman;  serbest zamanın ardından Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Geceleme Moskova otelimizde.

 

Ekstra Tur: 42 Numaralı Sığınak Turu 40 Euro (Kişi Başı)

Günümüzde Soğuk Savaş Müzesi olarak hizmet veren, Sovyet Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki Soğuk Savaş’a atfedilen ilk müze olma unvanını taşıyan bu ilginç mekânın hikâyesi Sovyet Rusya’sının tarihi hakkında oldukça etkili bilgiler edinmemizi sağlayacak. Aslında Stalin için yerin 65 metre altına bir sığınak olarak inşa edilen ve asıl adıyla GO-42 olarak bilinen, sığınaktan ayrıldıktan sonra serbest zaman

 

Ekstra Tur: Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi Turu gezisi 35 Euro (Kişi Başı) 

1912 yılında açılan ve Rusya’nın en büyük Avrupa sanatı müzesi olarak bilinen müzede yapacağımız gezide eski Mısır sanatından Van Gogh’a, Batı Anadolu’dan çalınmış Troya hazinelerinden Matisse’e kadar hemen her döneme ait eseri yakından görebileceğiz.

 

4. Gün MOSKOVA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK418 ile saat 16:40’da İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 19:45’de İstanbul’a Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.
Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI :549 EURO

TEK KİŞİK ODA                                       : 699 EURO

02-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                     :529 EURO

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                         : 150 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Hava Yolları ile İstanbul-Moskova-İstanbul Uçak Bileti

* Belirtilen Otel Kategorisinde 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama

* Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri

* Türkçe Rehberlik Hizmeti ( Şehir Turunda ve Extra Turlarda Geçerlidi r)

* Mesleki Sorumluluk Sigortası

* Lokal Rehberlik Hizmetleri

* Havalimanı Vergileri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu                         : 50 TL

* Rusya Vizesi                                             :145 Euro

* Seyehat Sigortası ( 65 Yaşa Kadar )     : 15 Euro

* Seyehat Sigortası ( 66-75 Yaşa Kadar ) 30 Euro

* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

* Şehir ve otel vergileri

* Opsiyonel turlar