Turlar

Genel Bilgiler

KARLAR ALTINDA

BOLU- GÖLCÜK - ABANT  MUDURNU - GÖYNÜK - ESKİŞEHİR 

18-20 ŞUBAT 2022 ( 2 GECE 2 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alıyoruz. Konforlu otobüsümüzle Kulu, Gölbaşı ve Gerede güzergâhını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Bolu’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

Program

1.GÜN :
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Gölcük'e ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrası dört mevsim ayrı güzelliği ve doğa harikası tertemiz havası, bozulmamış güzelliğiyle kentin kargaşasından uzaklaşabileceğiniz, gönlünüzce soluklanabileceğiniz cennetten bir köşe Abant’a ulaşıyoruz. Serbest zaman içerisinde tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler içindeki göl çevresinde faytonla gezinti yapabilir, ata binebilir, Atv ile göl kenarında yolculuk yapabilir, köy ürünlerinin satıldığı pazarda alışveriş yapabilirsiniz. Tabiat Parkı Müze Evi'nde bölgede yaşayan hayvanların doldurulmuş hallerini, klasik Bolu evi mimarisini görebilirsiniz. Abant’taki serbest zamanımızın ardından Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışardan görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezilerinin ardından bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Gezilerimizin serbest zamanın ardından Eskişehir’e ulaşıyoruz.Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN :
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Dünya'nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykelinin yer aldığı müzeden sonra yine Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından içerisinde Lületaşı Müzesi'nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı Bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra dönüş yolculuğu başlıyoruz. Çay ve Akşehir güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka SUFİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    : 900 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 980 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                           : 360 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 315 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                         : 630 TL

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece Otel Konaklaması

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 1 Akşam Yemeği

* Konforlu Ulaşım

* Araç içi İkramlar

* Seyehat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar