Turlar

Genel Bilgiler

EDİRNE-İSTANBUL

SELİMİYE CAMİİ - TOPKAPI SARAYI - BOĞAZ TURU BÜYÜKADA -HEYBELİADA -DOLMABHAÇE SARAYI

10-13 MART 2022 ( 3 GECE 3 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz saygıdeğer konuklarımızı 20:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergahını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Edirne’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
Program

1.GÜN:

Tesisimizde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyoruz. Sırası ile 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarih yoluyla bağlanan

Karaağaç GezisiTarihi Meriç KöprüsüLozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni panoramik olarak görüyor  Edirne ciğerinin tadına bakıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi,müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından,kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanı'na hareket ediyoruz. Burada yer alan Ayasofya Camii'ni geziyoruz. Eşsiz fresklerin büyülediği, kilise ve camii özellikleriyle bu muhteşem eseri rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Osmanlı Payitahtının merkezi olan ve içinde 450 sene boyunca dünyayı yönettiğimiz Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Hipodrom Meydanı ve Sultanahmet Camii’ni geziyor tekne ile İstanbul Boğazının eşsiz güzelliğine şahitlik ediyoruz. Boğaz turumuz sonrası günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde. 

 

3.GÜN: 

Otelimizde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında  Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası İstanbul’un İslam orduları tarafından kuşatıldığında en ön saflarda yaralanıp şehit düşen Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. Haliç manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmit, Pamukova, Bozüyük, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya varıyoruz. Bir başka SUFİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                   : 1500 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 1650 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                           : 600 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : ÜCRETSİZ

03-06 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                        : 525 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                         : 1050 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Boğazda tekne Turu

* Araç içi Zengin İkramlar

* Ulaşım

* Profesyonel Rehberlik

* Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

* Otopark,Otoban,Köprü,Feribot ve Milli Park vs. Ücretleri

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar