Turlar

Genel Bilgiler

BÜYÜK AKDENİZ TURU

MARMARİS- FETHİYE -KAŞ -DEMRE  ANTALYA -ANAMUR -TARSUS

14-20 MART 2022 ( 6 GECE 6 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Kula ve Denizli güzergahını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
Program

1.GÜN :
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Gökova Körfezi’nin inci gibi ard arda dizilmiş koylarını, gökyüzünü kıskandıracak mavilikteki denizini ve çam ağaçlarıyla mavi suların el ele tutuşarak meltem rüzgarının hafif serinliği ve keşfedilmemiş güzellikleri yaşamak için Gökova Körfezi üzerinden meltem rüzgarı ve ortamın sessizliğini bozan dalgaların çırpınışları eşliğinde çam ormanlarında ilerleyerek flora zengini Akyaka’ya ulaşıyoruz. Fauna ve Florası ile Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmakbaşı Çayı’ndan teknemize binerek akvaryum misali yapacağımız yolculuğumuza başlıyoruz. Ardından doğal klimalı bir ortamı olan Azmak Çayı kenarında yada dileyen misafirlerimiz için  Gökova Körfezinde yüzme molası için serbest zamanı veriyoruz. Vermiş olduğumuz serbest zaman sonrasında Okaliptüs ağaçları ile sarılı Aşıklar yolu nda mola veriyoruz ve keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gezintimizin ardından Marmaris’e ulaşıyoruz. Marinada verilen serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz denizin tadını çıkarabilir; dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yaklaşık olarak 1 saat sürecek 
Dalyan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Dalyan’a ulaştığımızda EKST Dalyan tekne turumuzu yapacağımız teknemize binerek turumuza başlıyoruz. Antik dönemden kalma, kendine özgü yapısıyla fiyort tipli Dalyan Kanalı’nı takip ederek İztuzu Plajı’nda son bulacak olan tekne turumuza devam ediyoruz. Teknemizle yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya kadar ilerleyerek Dalyan-Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarlarının muhteşem etkileyici görüntüsü eşliğinde rehberimizin vermiş olduğu bilgilerle yolumuza devam ediyoruz. İztuzu Plajı’na kadar uzanacak olan tekne turumuzda eğer şanslı günümüzdeysek Caretta Caretta Kaplumbağaları’nı görme şansımız da olabilr. Caretta Caretta’ların  çok sevdiği ve Köyceğiz Gölü’nde bulunan mavi yengeçleri isteyen misafirlerimize pişirilip tadına bakabilmeleri  için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmak için gelen Caretta Caretta ve Nil Kaplunbağaları’nın varlığıyla ayrı bir renk kattığı altın renkli kumuyla meşhur 5 km uzunluğundaki İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. Bu uzun ve sarı eşsiz kumsalda yürümek ve muhteşem görüntüsüyle Dalyan Kanalı’nın ağzında yüzmek isteyen misafirlerimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İztuzu Plajın’dan ayrılarak öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Dalyan’da aldıktan sonra teknemizle kanalların arasından Dalyan Şehir Merkezi’ne doğru rotamızı çevirerek Fethiye’ye hareket ediyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Fethiye'nin en önemli çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve doğal güzelliği ile görenleri hayrete düşüren Saklıkent Kanyonu olacaktır. Adına yakışır bir şekilde iki dağın arasında yer alan Saklıkent, 18 km. uzunluğunda Avrupa'nın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilmektedir. İçerilere doğru ilerledikçe daha da etkilenecek ve bu güzel mekana hayran kalacaksınız. Yerin altından kaynayan buz gibi doğal kaynak suyunu görebilir ve yine buz gibi suda serinleyebilirsiniz. Arzu edenler Saklıkent Nehri’nde mini rafting turu (EXTRA) yapabilirler. Buradaki programımızın bitiminden sonraki adresimiz herkesin küçük cennet olarak nitelendirdiği ve doğal bir park Yakapark olacaktır. Bütün bu güzelliklerin yanında Yakapark'ta bir de açık büfe hazırlanan öğle yemeğini yedikten sonra asıl o zaman tatilin tadına varacaksınız. Öğle yemeği ve serbest zaman sonrası  Ölüdeniz’e doğru hareket ediyoruz. Ölüdeniz’in bakir ve eşsiz maviliklerinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kaputaj Plajında fotoğraf molası sonrasında Kaş a ulaşıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Demre’ye ulaşıyoruz. NOEL BABA diye bildiğimiz yaşayan çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos ST. NICHOLAS mezarını geziyoruz. Ardından Finike yi Panoramik gördükten sonra Ulupınar’da Öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Antalya’ya ulaşıyoruz. Düden Şelalesi ni gezdikten sonra Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Kurşunlu Şelalesi, Aspendos Tiyatrosu ve Side Antik Kent gezisi sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Alanya ulaşıyoruz. Damlataş Mağarasını geziyor Yat Limanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Anamur a ulaşıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Silifke ye ulaşıyoruz. Kale gezisi Sonrasında Cennet ve Cehennem Mağaralarını görüyoruz. Keyifli zaman sonrasında Tarsus a ulaşıyoruz öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Tarsus Şelalesi, Nusret Mayın Gemisi,  Eshab-ı Kehf Mağarası, St.Paul kuyusu gezdikten sonra Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka SUFİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.,

​*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                     : 1750 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI    : 1900 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 700 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : 610 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 1220 TL

 

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Otel Konaklaması
* 6 Sabah Kahvaltısı
* 5 Akşam Yemeği
* Konforlu Ulaşım
* Seyehat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler
* Kişisel Harcamalar