Turlar

Genel Bilgiler

AYVALIK - ÇANAKKALE - BURSA 

TARİHİ YARIM ADA - ABİDE - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ  ULU CAMİİ - EMİR SULTAN -ŞEYTAN SOFRASI - CUNDA ADASI

18-21 MART 2022 ( 3 GECE 3 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri

Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00 da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

Program

1.GÜN :
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Ayvalık’ı gezmeye başlıyoruz. Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı Cunda Adası'nda eski evlerin nostaljik mimarisi altında yürüyüp taş kahvede çay-kahve molası veriyoruz. Gezimizi takiben Şeytan Sofrası’na ulaşıyoruz. Buradaki eşsiz manzara ile Ayvalık gezimizi tamamlıyoruz; dileyen misafirlerimiz ile Ayvalık'ta Tekne Turu yapıyoruz. Sonrasında Assos'a ulaşıyor ve Behramkale yi geziyoruz. Keyifli günün sonrasında Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : 
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Feribot ile 
Eceabat’a geçiyoruz. Tarihi Yarım Ada'yı gezmeye başlıyoruz. Sırası ile Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü Sargıyeri (bombalanan hastane) gezisinden sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Büyük Şehitler AbidesiAnzak koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57.Alay Şehitliği ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu Conkbayırı gezilerinden sonra Feribot ile Çanakkale’ye geçiyor; Bursa’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen 
Tophane ile devam ediyoruz. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük camisi olma özelliğine sahip Ulu camiyi gezdikten sonra, Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Handa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Bursa’nın meşhur İskender Kebabını tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yeşil Cami ve Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbeyi gezip gördükten sonra Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesine geçiyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. İnebolu, Eskişehir, Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.Bir başka SUFİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

​*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    : 1100 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 1200 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                           : 440 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 385 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                         : 770 TL

 

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Konforlu Ulaşım
* Seyehat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Kişisel Harcamalar