Turlar

Genel Bilgiler

PUSULAM TABİAT

CUMALIKIZIK - MUDANYA - İZNİK - SAPANCA AYDINPINAR ŞELALELERİ - ABANT -HORMA KANYONU

23-27 MART 2022 ( 3 GECE 3 GÜN 

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya ve İnegöl güzergâhını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Osmanlı Devleti’nin ikinci başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
Program

1.GÜN:
Keyifli yolculuk sonrasında Cumalıkızık'a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından Mudanya’ya geçiyoruz. İlk ziyaret noktası, zaferle sonuçlanan Türk Kurtuluş Savaşı’nın mütareke ile taçlandırıldığı, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Ankara hükümetinin Türk milletinin tek temsilcisi olarak ilk kabul edildiği yer olan Mudanya Mütareke Evi olacak. Ev ziyareti sonrası verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlarken dileyenler ise deniz kıyısında yürüyüş yapabilirler. Sonrasında, yılın her mevsiminde ayrı bir keyif veren, daracık deniz kokan sokakları ve tarihi yapıları ile meşhur sahil kasabası Tirilye’ye hareket edeceğiz. Burada sırası ile Taş Mektep, Fatih Camii gibi yapıları gördükten sonra serbest zamanda deniz havası alıp, alışverişlerimizi yaptıktan sonra tarihi ve antik bir yerleşim alanı olan, adeta bereket saçan verimli toprakları, kendine özgü iklimi ve doğal güzelliği olan gölü ile meşhur İznik’e hareket ediyoruz. İlk durağımız 4.yy’a tarihlenen, ilk basta kilise olarak inşa edilmiş, 1331 yılında Orhan Bey Cami adi ile anılmaya başlanmış olan İznik Ayasofya’sı olacak. Sonrasında ise meşhur çinilerin tarih boyunca pişirildiği İznik çini fırınları kazı alanını görerek, Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa tarafından yaptırılmış ve günümüzde küçük bir çini çarsısı olarak kullanılan medreseyi ziyaret ediyoruz. Medrese sonrası, İznik sokaklarındaki yürüyüşümüzle Lefke Kapı yakınlarında bulunan, yapımına Çandarlı Halil Hayrettin Paşa döneminde başlanmış İznik Yeşil Camiini ziyaret ediyoruz. Sultan I.Murat tarafından annesi adına yaptırılmış Nilüfer Hatun İmareti (ayni zamanda İznik Müzesi)’ni restorasyon sebebi ile dışarıdan gördükten sonra verilen serbest zamanda alışverişlerimizi yapıp, Sapanca Gölü ne ulaşıyoruz. Ardından Düzce’ye hareket ediyoruz. Otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN:
Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Samandere Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Türkiye'nin ilk tescil edilen Tabiat Anıtı olan Samandere Şelalesi'nde kartpostal misali çekeceğiniz fotoğraflar, oksijen dolu havası ve şehrin yorgunluğunu atabileceğiniz kısa bir serbest zaman sonrasında Aydınpınar Takım Şelalelerine doğru yola çıkıyoruz. Aydınpınar Takım Şelalelerini gördükten sonra arı ve karaçam ormanlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilir. Abant gezimizin ardından Bolu da bulunan otelimize ulaşıyoruz.
Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:
Otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Horma Kanyonu'na ulaşıyoruz. Kanyon içindeki ahşap yürüyüş yolundan Ilıca Şelalesine yaklaşık 4 km yürüyeceğiz. Horma Kanyonunun bitiş noktasındaki Ilıca Şelalesini de fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola vereceğiz. Burada köylülerin yaptığı gözlemeleri tatma şansımız olacak. Doğanın kalbindeki eşsiz gezimiz sonrası Kastamonu'da buluan Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN:
Otelde alınan kahvaltı sonrası  Şapka Müzesi ve el sanatları ürünlerinin yer aldığı Vedat Tek Kültür Merkezi’ni geziyoruz. Nasrullah Kadı Camii ve Liva Paşa Konağı’nı gezdikten sonra Kastamonu Kalesi, Şaban-ı Veli Külliyesi, Cumhuriyet Meydanı’nı geziyoruz. En son Saat Kulesi ve Kale gezilerini yaptıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Sufi Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                      : 1400 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI    :1525 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 560 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : 490 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 980 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3 Gece Otel Konaklaması

* 4 Sabah Kahvaltısı

* 3 Akşam yemeği

* Konforlu Ulaşım

* Araç içi Zengin İkramlar

* Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar