Turlar

Genel Bilgiler

GEZİ TREND

ULUBEY KANYONU - KULADOKYA BİRGİ - ÖDEMİŞ - İZMİR - ÇEŞME  ALAÇATI - SIĞACIK - KUŞADASI - ARAPAPIŞTI KANYONU  -SALDA VE KOVADA GÖLÜ - EĞİRDİR

24-27 MART 2022 ( 3 GECE 3 GÜN )

 

Hareket Tarih ve Saatleri
Siz saygıdeğer konuklarımızı 01:00’da (Perşembe’yi Cuma’ya Bağlayan Gece) Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir ve Afyon güzergahını takip ederek; Uşak'a ulaşıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.
Program

1.GÜN
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Dünya’nın En Uzun İkinci Kanyon’u ünvanını taşıyan Ulubey Kanyonu’na ulaşıyoruz. Kanyona vardığımızda, rehberimiz eşliğinde kanyonun zeminine inen patikayı takip ederek kısa ama keyifli bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüzün ardından kanyonun manzarasını fotoğraflamak ve eşsiz bir tecrübe yaşamak üzere Cam Teras’a çıkıyoruz. Kanyon manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra kanyondan ayrılarak Antik Lidya topraklarındaki yolculuğumuza devam ederek, ilkçağda Katekekaumene (yanık ülke) adıyla bilinen Kula’yı ve Kuladokya Peri Bacası oluşumlarını izleyerek Kula'ya gidiyoruz. Kula'da; tarihi Osmanlı Konakları, Türk Evi Müzesi, Kenan Evren Gezi Evi, biri onarılan iki kilise, çeşmeler, Kula Jeopark Müzesi ve jeopark alanının gezilmesinden sonra Sart Artemis Tapınağına ulaşıyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımı sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Birgi’ye ulaşıyoruz. Tarihi Birgi evlerini görüyor , gezimizi Birgi’nin tarihi değerini yükselten yapılardan olan Birgi Çakırağa Konağı, halk arasında Aslanlı Camii ya da Ulu Camii olarak ta bilinen Aydınoğlu Mehmet Bey CamiiAydınoğlu Hamamı; Birgi’de yaşayan 16 yy. ’ın en önemli din adamlarından İmam Birgivi Türbesi; Türk mimarisinin renkli ve özgün örneklerinden biri olan Sandıkoğlu Konağı, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan Karaoğlu Camii, Birgi Kalesi ve Surları ile sonlandırıp, alüvyon set gölü olan Gölcük Gölüne ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi sonrası Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşısı'na geçiyoruz. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında Marinayı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı panoramik olarak görüyor ve Ildır Köyüne geçiyoruz. Köy meydanında serbest zaman verip, kahvelerimizi yudumladıktan sonra Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında Kuşadası’na ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü'ne varıyoruz. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmaktadır. Burada göl kıyısında serbest zaman sonrasında Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini alan Kovada Gölü Milli Parkı’na geçiyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yaparak bir sonraki durağımız olan Yazılı Kanyon'a doğru yol alıyoruz. Az bilinen doğa harikası bu bir milli park; Yazılı Kanyon adını  ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine şiirinden almaktadır. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından Eğirdir Gölü'ne ulaşıyoruz. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek  güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka SUFİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                     : 1300 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİF İYATI   : 1425 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                            : 520 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                             : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 455 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                         : 910 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Konforlu Ulaşım,Araç içi Soğuk İkramlar

* Seyehat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar