Turlar

Genel Bilgiler

HARRAN – ŞANLIURFA – MARDİN – HALFETİ - GAZİANTEP

 

  3 gece / 3 gün

Hareket Tarih ve Saatleri

22:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana, Gaziantep  güzergahını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz

Program

1.GÜN / 

22:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Ereğli, Pozantı, Osmaniye, Adana, Gaziantep  güzergahını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

 

 

2.GÜN : KONYA - HARRAN - ŞANLIURFA

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Harran’a varıyoruz. Sırası ile ; ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Şanlıurfa yı gezmeye başlıyoruz. Sırası ile Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamı, İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii, Kapalıçarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve tabii ki Gümrük Han Serbest zamanda, yöresel küçük rehberleriniz eşliğinde yapacağınız çarşı gezisinde Gümrük Han’da soğuk bir gazoz içerken domino oynayan yaşlıları izlemek sizi gerçekten çok mutlu edecektir, serbest zaman sonrasında otele giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dedeman Şanlıurfa 5 *

 

 

3.GÜN  : ŞANLIURFA – MARDİN - ŞANLIURFA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin de sırası ile Şehri, ilk defa görenlere; “Aman tanrım! Burası gerçek olamaz!” dedirtir. Bir masal şehri olan Mardin’de büyülü saatler bizi bekliyor. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir süprize hazırlayın. Şehir merkezine 5km mesafede bulunan, uzaktan bakınca oldukça yalnız ve hüzünlü görünen Dayr’ül Zaferan Manastırı ile gezmeye başlıyoruz. Dünya Süryani Kadim cemaatinin 1000 yıldan fazla “patriklik makamı” olan bu güzel yapıyı gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını da göreceğiz. Şehir merkezinde ise Ulucami, Kırklar kilisesi, Kasımıye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binası… Göreceğimiz yerlerden sadece bir kaçı. Gezi sonrası verilecek serbest zamanda Mardin sokaklarında özgürce kaybolmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın; bir şehri tanımanın en iyi yolu sokaklarında kaybolmaktır! Serbest zaman Sonrasında “peygamberler şehri” Şanlıurfa’ya dönüş yapıyoruz. Yol güzergahında Kızıltepe ve Viranşehir ilçelerini panoromik olarak görüp Şanlıurfa ya varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında müzik eşliğinde eğlenceli  Sıra Gecesi yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

4.GÜN  : ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP - KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Keyifli tekne gezisinin ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar, Sakatatçılar çarşılarını gördükten sonra, bölgenin en ince geleneksel el sanatlarından biri olan Sedefçilikle ilgili bilgi almak için sedef işleme atölyesine gidiyoruz alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Adana, Pozantı, Ereğili güzergahını takip ederek Konya ya varıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalarda indirerek bir başka Sufi Turizm  organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

Hizmet Ücret Bilgileri

GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER 

2 Gece  Otel Konaklaması 
Ulaşım
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Halfeti Tekne Turu
Profesyonel kokartlı rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Sıra gecesi
Özel Harcamalar
Müze Ören Yeri Girişleri