Turlar

Genel Bilgiler

BATI KARADENİZ TURU

          3 GECE / 3 GÜN

KASTAMONU – SAFRANBOLU – AMASRA   – YEDİGÖLLER – ABANT 

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:    KONYA – KASTAMONU 

 

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’da Kastamonu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.Gün:      KASTAMONU-SAFRANBOLU

 

Kastamonu’ya varışımızla kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Kastamonu’da ki ziyaretlerimize başlıyoruz. Sırası ile Etnografya Müzesi, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii, Münüre Medresesi, Şeyh Şaban-ı Veli ve El sanatları Çarşısı buradaki gezilerimizi tamamlayıp  Safranbolu’ya doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne uğruyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra yavaş yavaş Yörükköyü’nden ayrılıp zevkli bir yolculuk sonrası konaklama yapacağımız Safranbolu’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2.Gün:      SAFRANBOLU-AMASRA

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İncekaya Su kemeri ve Kristal Teras’tan panoramik Safranbolu seyri sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Amasra gezimizde; Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar Dönemi’nde Camii olarak kullanılan (Kilise-Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamlayıp Bolu’ya hareket ediyoruz. Amasra’daki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Safranbolu’ya geçiyoruz.  Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün:     SAFRANBOLU-ABANT-KONYA

 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Safranbolu’dan Bolu’ya hareket ediyoruz. Bolu’ya varışımızla Yedigöller turumuza başlıyoruz. Eşsiz manzaraları, huzur veren dingin atmosferi ve harika doğasıyla doğaseverlerin çok beğendiği Yedigöller'de göllerin çevresinde gezintiye çıkıyoruz. Şelale, Dilek Çeşmesi gibi noktaları görebildiğimiz patikalarda yaptığımız yürüyüşün ardından Yedi göl diyarında gönlünüzce vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü 'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu… Bir sonraki SUFİ TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

 GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler                                          Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

2 Gece  Konaklama                                                                 Kişisel Harcamalar

3 Sabah Kahvaltısı                                                                   Öğle Yemekleri

2 Akşam Yemeği                                                                       Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Profesyonel Rehberlik

Ulaşım 

Seyahat Sigortası