Turlar

Genel Bilgiler

FETHİYE TURU

Saklıkent - Dalyan – Fethiye Tekne Turu

İztuzu Plajı - Ölüdeniz  

08 - 12 Temmuz 2022

(KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

4 Gece – 4 Gün

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Fethiye'ye hareket ediyoruz. Beyşehir ve Isparta güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

Program

1.GÜN:
Sabah saatlerinde büyüleyici doğa içerisinde gözlerimizi açıp, çam kokusunu içimize çekerek Akdağlar’ın eteklerinde bulunan Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları yeşillikler içerisindeki Yakapark’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından doğa harikası bir turizm merkezi olan Saklıkent Kanyonuna geçiyoruz. Yaklaşık 18 km uzunluğundaki bu kanyonda bizi ilk olarak Eşen çayı karşılıyor. Halk arasında Sarı Çay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen Saklıkent kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’te geçireceğimiz güzel zamanın ardından otele hareket ediyoruz. Otel’e yerleşmemiz sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Perdikia Hill Vb.)

2.GÜN:
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Fethiye’nin eşsiz koylarını keşfetmek için tekne turumuzun hareket noktası olan marinaya gidiyoruz. Tekne turumuz ile Şövalye Adası, Akvaryum Koyu, Kızıl Ada, Düz Ada, Yassıcalar Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Kleopatra Hamamı ve Samanlık Koyu gibi birkaç farklı koy görüyor, yüzme molalarıyla unutulmaz bir mavi yolculuk yapıyoruz. Akşam saatlerinde tatlı bir yorgunlukla otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Perdikia Hill Vb.)

​3.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Dalyan'a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan, göçmen kuşların önemli uğrak yerlerinden olan Dalyan Deltası adını bölgedeki balık yakalama sahasından almaktadır. Türkiye'nin önemli sazlık bölgelerinden biri olup bütün delta özel çevre koruma sahasındadır. Tektonik hareketler sonucu oluştuğu bilinen Dalyan kanalı 180 çeşide yakın kuş türünü barındırmaktadır. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS’un hüzün dolu hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ardından Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajı'na gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze dönüyoruz. Denizin kokusu üzerimize sinmiş olarak Dalyan’dan ayrılıyor, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Perdikia Hill Vb.)

​4.GÜN:
​Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünyanın en güzel plajlarından olan Ölüdeniz Plajı'na hareket ediyoruz. Ölüdeniz’de deniz keyfi için serbest zaman veriyoruz. Keyifli günümüzün sonunda; Tefenni, Burdur güzergâhı ile Konya’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Normal hava ve yol koşullarında gece saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka SUFİ TUR organizasyonunda görüşmek ayrılıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI FİYATI                 : 3500 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                : 1225 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                 : ÜCRETSİZ (İKİ YETİŞKİN YANINDA)

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                 : 1225 TL (İKİ YETİŞKİN YANINDA)

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                               : 2450 TL (İKİ YETİŞKİN YANINDA)

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Fethiye Tekne Turu

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Dalyan Tekne Turu

 • Teknede Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar