Turlar

Genel Bilgiler

 KLASİK BATI KARADENİZ TURU

Abant - Gölcük - Amasra - Safranbolu

Yörükköyü - Kastamonu

(BAYRAM ÖZEL)

09 - 12 Temmuz 2022

3 Gece – 3 Gün

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Abant'a hareket ediyoruz. Kulu, Ankara ve Gerede güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.​

Program

1.GÜN:
Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilirler. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Bolu Gölcük’e hareket etmek üzere Abant’tan ayrılıyoruz. Gölcük de dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeği alıyor, İlk olarak liman bölgesine geçip Büyük İskender'in gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamlıyoruz. Ardından hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı denizden görmek için dileyen misafirlerimiz ile tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Safranboluya hareket ediyoruz. 
Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile gezimize başlıyoruz. Sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniceler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı ve Yemeniciler çarşısı gezisi sonrasında Safranbolu’nun safranlı lokumunun tadına bakıp, alışverişini yapıyor serbest zaman veriyoruz. Ardından Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyüne gidiyoruz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. 
Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:
Sırası ile Şapka Müzesi ile el sanatları ürünlerinin yer aldığı Vedat Tek Kültür Merkezi’nin gezilmesi ve Kadı Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Saat Kulesi görülmesi sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ilgaz Dağı’nda manzara keyfi yapıyor ve 
Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Sufi Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    :2350 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI : 2600 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                          : 820 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : 820 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                        : 1640 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar