Turlar

Genel Bilgiler

GÜZEL İZMİR

Foça - Seferihisar - Sığacık - Ildır Köyü
Germiyan Köyü - Alaçatı - Çeşme

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

20 - 23 Nisan 2023 (3 Gece - 3 Gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Uşak güzergahını takip ederek; Manisa'ya ulaşıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

Program

1.GÜN: 

Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Manisa turumuza başlıyoruz.Manisa’da göreceğimiz yerler arasında planı Mimar Sinan’a ait olan III' Murat tarafından yaptırılan Muradiye Cami, Kanuni Sultan Süleyman’ın annesinin yaptırmış olduğu Hafza Sultan Cami (MESİR CAMİ)  ve Şifahane’yi geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz buradan Mesir ürünlerinden satın alabilirler. Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya ulaşıyoruz. Gezimiz  Pers Mezar Anıtı (Taş Ev-Taş Kule) ile başlıyor. Ardından Foça Kalesi veya Beş Kapılar Kalesi ile gezimize devam ediyoruz. Kale içinde bulunan Fatih Camii ve Kayalar Camii’ni görerek öğle yemeği molamızı veriyoruz. Sonrasında nefis bir yol manzarası eşliğinde Yeni Foça'ya gidiyor ve kısa bir çevre gezisi yapıyoruz. Yeni Foça gezimiz sonrasında İzmir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra Organik pazarda serbest zaman veriyoruz. Güzel zamanın ardından Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) Hareketine Katılan Tek Köyümüz Olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün Sokaklarında Dolaşırken Evlerin ve Sokakların Çiçek Motiflerle Boyanmış Olduğunu Görüyor ve Serbest Zamanın Sonrasında Ildır Köyü'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın Meşhur Sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı Panoramik olarak görüyoruz Marinada kısa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii gezip Kemeraltı çarşısına geçiyoruz. Sonrasında Atatürk Müzesi'ni geziyor ve Kordonda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Balçova'ya ulaşıyoruz Teleferik ile Seyir terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz.Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğu başlıyor. Turgutlu,Salihli Uşak ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI 4000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI 1400 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ : 1400 TL

7-12 YAŞ: 2800 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Araç İçi Zengin İkramlar

* Konforlu Ulaşım

* 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

* Kişisel Harcamalar