Turlar

Genel Bilgiler

KLASİK İSTANBUL

TOPKAPI SARAYI - AYASOFYA CAMİİ - DOLMABAHÇE SARAYI - EYÜP SULTAN - PİERRE LOTİ

20 - 23 Nisan 2023 (3 GECE – 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:00 da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Emirdağ ve Eskişehir güzergahını takip ederek İstanbul'a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

Program

1.GÜN:

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan ve aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği; görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası İstanbul’un İslam orduları tarafından kuşatıldığı dönemde en ön saflarda yaralanıp şehit düşen Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. Haliç manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molamız sonrası tekne ile İstanbul Boğazının eşsiz güzelliğine şahitlik ediyoruz. Boğaz turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN:

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanına hareket ediyoruz. Burada yer alan Ayasofya Camiini geziyoruz. Eşsiz freskleri ile büyüleyen, kilise ve camii özellikleriyle bu muhteşem eseri rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Osmanlı Payitahtının merkezi olan ve içinde 450 sene boyunca dünyayı yönettiğimiz Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Hipodrom Meydanı ve Sultanahmet Camii’ni geziyor, Yerebatan Sarnıcı ile günümüzü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

3.GÜN:

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Panorama 1453 Müzesine hareket ediyoruz. İstanbul’un fethinin 3 boyutlu olarak anlatıldığı eşsiz müzemizi geziyoruz. Müze ziyareti sonrası Forum İstanbul alışveriş merkezine ulaşıyoruz. Burada yer alan Akvaryum müzesini ziyaret edebilir, dilerseniz alışveriş merkezini gezebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Sufi Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 3900 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 1360 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ : 1360 TL

7-12 YAŞ: 2720 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Boğazda Tekne Turu

* Araç İçi Zengin İkramlar

* Konforlu Ulaşım

* 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

* Kişisel Harcamalar