Turlar

Genel Bilgiler

KLASİK BATI KARADENİZ TURU

ABANT - GÖLCÜK - AMASRA - SAFRANBOLU

YÖRÜKKÖYÜ - KASTAMONU

Ramazan Bayramı Özel

20 - 23 Nisan 2023 (3 Gece – 3 Gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kulu, Kırıkkale, Çankırı ve Ilgaz güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.​

Program

1.GÜN:

Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından sırasıyla Şapka Müzesi ile el sanatları ürünlerinin yer aldığı Vedat Tek Kültür Merkezi’nin gezilmesi ve Kadı Nasrullah Camii, Liva Paşa Konağı, Saat Kulesi görülmesi sonrasında Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından Sipahioğulları’na ait konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesini geziyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Safranbolu’nun safranlı lokumunun tadına bakıp, alışverişini yapıyor serbest zaman veriyoruz. Keyifli gün sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya hareket ediyoruz. İlk olarak liman bölgesine geçip Büyük İskender'in gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamlıyoruz. Ardından hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı denizden görmek için dileyen misafirlerimiz ile tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Serbest öğle yemeğini alıyor, Safranbolu’ya dönüyoruz. Tarihi çarşıya iniyor ve sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniceler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı ve Yemeniciler çarşısı gezisi sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilirler. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Bolu Gölcük’e hareket etmek üzere Abant’tan ayrılıyoruz. Gölcük de dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Sufi Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 3750 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 1325 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ : 1325 TL

7-12 YAŞ: 2650 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Araç İçi Zengin İkramlar

* Konforlu Ulaşım

* 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

* Kişisel Harcamalar