Turlar

Genel Bilgiler

BATUMLU DOĞU KARADENİZ

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – BATUM – AMASYA

20 – 25 AĞUSTOS 2024 (5 GECE/5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 20 AĞUSTOS  2024 SALI  KONYA – ORDU

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde saat 22.30’de Kırıkkale güzergâhını takip ederek Ordu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 21 AĞUSTOS  2024 ÇARŞAMBA         BOZTEPE – ORDU – TRABZON

Sabah erken saatlerde yol güzergâhımızda kahvaltımızı aldıktan sonra Karadeniz’in küçük liman kasabaları eşliğinde, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikteki Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilirler. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor ve doğal yaşam klasiğini tatmak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylası’na transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize bagajlarımızı alarak biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. (KAYABAŞI YAYLA KENT)

 

2.GÜN: 22 AĞUSTOS 2024 PERŞEMBE          SÜMELA MANASTIRI – BATUM

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılan Sümela Manastırı’na transfer noktasındaki minibüslerimiz ile çıkıyoruz. Manastır yakınında minibüslerden iniyor, yaklaşık 500 mt. patika yoldan yürüyüş ile uzun süredir restorasyonu devam eden, günümüzde kısmen ziyarete açık olan manastırı görebileceğimiz teras katına çıkıyoruz ve rehberimizin anlatımını dinleyerek, fotoğraflarımızı çektikten sonra gezimizi tamamlıyor, minibüsler ile otobüsümüzün yanına dönüyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra buradaki alışverişimizin ardından Gümrük İşlemleri sonrası Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Batum’da Batum Bulvarı ve Ali&Nino sevgi heykelini ziyaret ettikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. (BATUM NEW WAVE HOTEL)

 

3. GÜN: 23 AĞUSTOS  2024 CUMA    BATUM – AYDER YAYLASI – ÇAYKARA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından gümrük işlemlerini gerçekleştirerek Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına deresi kenarında mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Zipline keyfini yaşıyor. Ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası ve Ayder yaylasında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğini gördükten sonra Çaykara’ya hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda olan Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun fabrika satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (ÇAYKARA PARK HOTEL)

 

4.GÜN: 24 AĞUSTOS  2024 CUMARTESİ      UZUNGÖL –  TRABZON – FATSA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yüksek Rakımlardan yeşilliklerin arasından Uzungöl’e doğru giriyoruz. Yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’ün muhteşem doğasında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami) ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Fatsa’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (FATSA TERMAL HOTEL)

 

5.GÜN: 25 AĞUSTOS  2024  PAZAR   FATSA – SAMSUN – AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a hareket ediyoruz. İlk olarak Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru’nu gördükten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI: 12.500 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 14.000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 5000 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ KOLTUK ALINMAZ İSE: ÜCRETSİZ     ALINIRSA: 4500 TL

7-12 YAŞ: 9500 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 4 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam yemeği

* Kayabaşı Yayla Transferi

* Sümela Manastırı Transferi

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Yurtdışı çıkış pulu (150 TL)

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri