Turlar

Genel Bilgiler

Türk havayolları ile

MISIR

LUKSOR – EDFU –  ASWAN -  KAHİRE -  İSKENDERİYE

11 - 17 KASIM 2024 (6 gece – 6 gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

11 – 12 KASIM 2024 : İSTANBUL– HURGADA - LUKSOR

Konya Havalimanında’da 20:00 ‘da buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY ile 21:30 ‘da İstanbul’a uçuş. 23.05 ‘de İstanbul’a varış. Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları ile saat 02.05’de Hurgada’ya hareket. Yerel saat ile 03:45’de Hurgada’ya varış.  

Program

11 – 12 KASIM 2024 : İSTANBUL– HURGADA - LUKSOR

Konya Havalimanında’da 20:00 ‘da buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY ile 21:30 ‘da İstanbul’a uçuş. 23.05 ‘de İstanbul’a varış. Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları ile saat 02.05’de Hurgada’ya hareket. Yerel saat ile 03:45’de Hurgada’ya varış.  Gerekli pasaport , vize ve bagaj işlemleri ardından gün doğumu sonrası Luxor’a hareket ediyoruz. Yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak tapınağını gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da antik zamanlardan günümüze kadar üretilmiş olan, parfüm hammaddesi olan esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret ederek, alışveriş imkânı bulacağız.  Öğle yemeği sonrası otele yerleşme . Kısa bir dinlenme sonrası antik Mısır zamanının önemli tapınaklarından Luxor tapınağını gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası geceleme Luxor’da ki otelimizde .

 

13 KASIM 2024: LUKSOR ( HATŞEPSUT TAPINAĞI – KRALLAR VADİSİ )

Sabah kahvaltımızın ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. 18m. Uzunluğunda kumtaşı blokların el işçiliği ile oyularak yapılmış iki büyük heykel Memnon Dev Heykelleri ile 30’dan fazla firavunun defnedildiği Krallar Vadisi diğer adı ile Firavunlar Vadisi gezimizden sonraki durağımız, Nil nehrinin batı kıyısında yer alan mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepsut Tapınağı. Hatşepsut; kendisini firavun ilan etmiş, 20 yıl boyunca hâkimiyeti elinde tutmuş, resim ve heykellerde kendini erkek vücuduyla ve sahte bir sakalla tasvir ettirmiş, Mısır’ın ilk kadın firavunudur. Ziyaret sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası geceleme Luxor’da ki otelimizde.

 

14 KASIM  2024: LUKSOR – EDFU –  ASWAN

Sabah kahvaltı sonrasında  Aswan’a hareket ediyoruz. İlk önce Nil Nehri kıyısında kurulmuş, Mısır mitolojisindeki şahin başlı tanrı Horus’a ithafen MÖ 57 yılında inşa edilmiş, Karnak Tapınağı’ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi muhafaza edilmiş olan Edfu Tapınağı gezilecektir . Öğle yemeğinin ardından Aswan’da Nubian Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Aswan’da ki otelimizde.  

 

15 KASIM 2024: ASWAN – KAHİRE ( KALE  - HAN EL HALİLİ ÇARŞISI)

Sabah kahvaltısı sonrasında Kahire iç hat uçuşu için Aswan Havalimanı’na hareket. Kahire’ye varışımız ardından bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile Kahire Kalesine çıkıyoruz. Kahire Kalesi: Ortaçağ ‘a ait ihtişamlı bir savunma kalesidir. Kale yapımına 12. yüzyılda Eyyubi hanedanının kurucusu Selahaddin Eyyubi tarafından başlanmış ve Osmanlı Devleti döneminde bitirilmiştir. Kale İçerisinde şehrin önemli müzeleri ve en meşhur camilerinden ve tasarımında İstanbul Sultan Ahmet Camii örnek alınmış Mehmet Ali Paşa Cami görülecektir. Sultan Hasan Camini gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Mısır halkı için tüm direnişlerin ve özgürlüğün simgesidir Tahrir Meydanı diğer bir deyişle Kurtuluş meydanı ziyareti sonrası, Anıtsal kapılarla dolu baş döndürücü baharat kokularının yayıldığı hediyelik eşyadan, baharata, kumaşlardan tabak çanaklara her şeyin sergilendiği, hangisine otursam diye çok zorlanacağınız (Mehmet Akif’in soluklandığı kahvehane “El Fishawy”’i keşfedebiliriz bu arada) otantik kahvelerle dolu Kahire’nin en büyük tarihi çarşısı olan Han El-Halili Çarşısında alışveriş için serbest zaman verilecektir. Akşam yemeği sonrası gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

 

16 KASIM 2024 :  KAHİRE (GİZA PİRAMİTLERİ – MISIR MÜZESİ)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Giza Piramitleri, Kahire Ulusal Müzesi için hareket. Bu turumuzda dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sfenks heykelini içine alan siteyi ziyaret edeceğiz. Sitenin hakim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından öğle yemeğimizi turistik bir restoran da yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası dünyaca meşhur Kahire Ulusal Müzesi’ne hareket edeceğiz. Tüm Mısır’da çıkarılan eserlerin neredeyse tamamına ev sahipliği yapan müze ziyaretimiz sonunda Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

 

17 - 18 KASIM 2024 : KAHİRE -  İSKENDERİYE – İSTANBUL - KONYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Büyük İskender’in adıyla ölümsüzleştirdiği Mısır’ın ikinci büyük kenti İskenderiye’ye hareket. İskenderiye; Kleopatra’nın büyüsü, Akdeniz’in mavisi ve çölün sapsarı sıcaklığıyla buluştuğu bir turizm şehridir. Şehir turumuzda;  İskenderiye Fenerinin kalıntıları ile yapıldığı düşünülen ve kaleden tüm sahil şeridinin gözlemlendiği Kayıtbay Kalesi ve Abu Abbas Cami gezileri sonrası öğle yemeği alınıp havalimanına transfer. Türk Havayolları ile Saat 16:05’de İstanbul’a uçuş.  Saat 19:40’ da İstanbul Havalimanında oluyoruz. 18 Kasım 02:20’de THY ile Konya’ya uçuyoruz. 03:45’de Konya’ya varış ve turumuzun sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 1500 USD                    TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 300 USD

İKİ YETİŞKİN YANINDA 3-12 YAŞ ÇOCUK : 1250 USD

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile Konya- İstanbul  - Hurgada / İskenderiye – İstanbul - Konya ekonomi sınıf uçak bileti
 • Aswan – Kahire ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Luksor ‘da 4* Eatab Hotel  v.b. 2 gece konaklama
 • Aswan’da 4*  Basma Aswan Hotel  v.b. 1 gece konaklama
 • Kahire’de 4* Tolip Golden Plaza  Hotel  v.b. 2 gece konaklama
 • 5 kahvaltı , 6 öğle yemeği , 5 akşam yemeği
 • Antik Mısır turu 1 / Luxor ve Karnak Tapınakları, Hatşepsut Tapınağı, Dev Memnon Heykelleri ile Krallar Vadisi
 • Antik Mısır turu 2 / Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Giza Sfenksi
 • Antik Mısır turu 3 / Edfu Tapınağı ve Nubian Köyü
 • İslamik Mısır turu  / Selahattin Eyyubi Kalesi ve Han Halili Çarşısı
 • Antik Mısır turu 4 /  İskenderiye (Kayıtbay Kalesi, Abu Abbas Cami)
 • Programda belirtilen tüm geziler ve belirtilen müze girişleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti ve yerel rehberlik hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Mısır vizesi bordo pasaport sahipleri için 30 USD karşılığı kapıda vize uygulanmaktadır. (yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır )
 • Zorunlu Rehber , otel vb bahşişler kişi başı ( 30 USD )
 • Kişisel harcamalar, Yemeklerde alınacak tüm içecekler.
 • Yurt dışı çıkış harcı