Turlar

Genel Bilgiler

KIBRIS TURU

LEFKOŞA - GİRNE - GAZİ MAĞOSA

Namık Kemal Zindanı - St. Nicholas Kilisesi - Kapalı Maraş Bölgesi Büyük Han

Karaoğlanoğlu Şehitliği - Çıkartma Plajı - Yeşil Hat - Girne Kalesi

10 - 12 KASIM 2024 (2 Gece – 3 Gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN : Siz değerli misafirlerimizle 00:10’da Konya Anıt Meydanından hareket ediyoruz. Adana Havalimanı Dış Hatlar’dan Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 07:30’da Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 07:20’de Lefkoşa’ya ulaşıyoruz

Program

1.GÜN : Siz değerli misafirlerimizle 00:10’da Konya Anıt Meydanından hareket ediyoruz. Adana Havalimanı Dış Hatlar’dan Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 07:30’da Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 07:20’de Lefkoşa’ya ulaşıyoruz. Girne & Mavi Köşk & Beşparmak & Şehitlikler Turumuza başlıyoruz. Bu turumuza ilk olarak; 1956 yılında İtalyan asıllı rum Pablo Pavilides tarafından inşa ettirilmiş Kaçakçının Köşkü de olarak da bilinen Mavi Köşk'ü gezerek başlıyoruz. Sırlarla dolu hikâyesi ile dikkat çeken; her bir odası zengin eşyalarla ve değerli tablolarla süslenmiş, bahçesinde günah çıkarma yerleri, havuzlar, gizli geçitler, gizli kasalar yer alan köşkü gezdikten sonra Barış ve Özgürlük Anıtı, 1974 Çıkartma Gemisi, Yavuz Çıkartma Plajı, Karaoğlan Oğlu Şehitliği ve Açık Hava Müzesi'nin gezilmesi. Daha sonra Girne merkez'e geçiyoruz ve Girne Yat Limanı ve Girne Kalesi'nin panoramik olarak görülmesi ardından alışveriş molası. Beşparmak Dağları eteklerinde yer alan Beylerbeyi Köyü ve Bellapais Manastırı'nın görülmesi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN : Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN : Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Lefkoşa & Gazimağusa & Kapalı Maraş Turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Gazimağusa’da; Venedik Sarayı Kalıntıları, Otehello Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nicolas Katedrali), vatan şairi Namık Kemal Zindanı, Tarihi Petek Pastanesi görülmesi sonrasında 47 Yıl sonra ziyarete açılan Hayalet Şehir Kapalı Maraş'ı geziyoruz. Boğaz Şehitliği'nin görülmesi sonrasında Lefkoşa'da Makaryos'un Sarayı (Panoramik), Barbarlık Müzesi, Girne Kapısı, Dr.Fazıl Küçük Müzesi, Yeşil Hat Sınırı, Ledra Palace (Panoramik), Selimiye Camii (Tadilat Nedeniyle Ziyarete Kapalıdır.), Büyük Han'ın görülmesi sonrasında Ercan havaalanına ulaşıyoruz. Bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları ile 18:45’de Adana’ya hareket ediyor, 20:30’da Adana’ya ulaşıyoruz. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası bizi bekleyen otobüsümüzle Konya’ya hareket ediyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 17000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 4000 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

00-1,99 YAŞ: 2000 TL

02-05,99 YAŞ: 11000 TL

06 – 11,99 YAŞ: 14000 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Pegasus Havayolları ile Adana – Lefkoşa (Ercan) - Adana uçak bileti

* Girne Acapulco Hotel’de 2 gece konaklama

* 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği

* Programda belirtilen turlar ve rehberlik

* Mesleki sorumluluk sigortası

* Konya-Adana-Konya Otobüs ile ulaşım

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Öğle yemekleri