Turlar

Genel Bilgiler

KUZEY KIBRIS 

GAZİ MAGOSA - LEFKOŞA - GİRNE

17-20 KASIM 2019 PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

Hareket Tarih ve Saatleri
17 Kasım 2019 'de Konya Anıt'ta saat 03:00’da buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN:17.11.2019 KONYA-ADANA-LEFKOŞA-GİRNE

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:00’da buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz. Adana havalimanına varışımız ile birlikte bagaj bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının saat 10:25 Lefkoşa uçağı ile yaklaşık 1 saat sonra Lefkoşa’ya varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN:18.11.2019 LEFKOŞA&MAĞUSATURU 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası lefkoşa ve Mağusa turu için lobby de bizi bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Ardından Lefkoşa-Mağusa turu için hareket ediyoruz . Lefkoşa-Mağusa turumuzla bir günde iki büyük şehri görme imkanını sizlere sunuyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Dr. Nihat İlhan Bey’in eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan St. Barnabas Müzesi’ne, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’ndan hayalet şehir Kapalı Maraş’a dopdolu geçirebileceğiniz bir tur. Doğu’nun ıssız limanı Mağusa’da Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar alabilmeniz için alışveriş fırsatı ve Medeniyetler şehri Lefkoşa’yı tanıma imkanı.Tur sonrası akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN  19.11.2019  BEŞPARMAK & GİRNE TURU

Otelde alınan sabah kahvaltısının sonrasında Beşparmak ve Girne turu için lobby de bizi bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Ardından Beşparmak ve Girne turu için hareket ediyoruz. Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi, Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlangıç noktası olan Çıkartma Plajı, ilginç mimari yapıya sahip,Makarios’un avukatı ve Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı İtalyan asıllı Rum olan Pablo Pavilides’in evi , dışarıdan hiç kimsenin göremediği ama içeriden her yerin göründüğü bir köşk olan Mavi Köşk. Tüm bu güzellikleri sizlere Beşparmak ve Girne gezimizle sunuyoruz. Tur sonrası akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN:20.11.2019 LEFKOŞA-ADANA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimiz havuz,sauna,hamam keyfi yapabilirler. 12:00’da otelden ayrılıyoruz. Girne’de vereceğimiz serbest zamanın ardından 17.00’da Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus havayollarının 20:50 tarifeli uçağı ile, yaklaşık 1 saat süren  yolculuk ardından Adana’ya varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımız ile Konya’ya doğru hareket ediyoruz. Konya’ya varış  ile turumuzun son bulmaktadır.

Bir başka Sufi Turizm programında görüşmek dileği ile…

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI  : 1750 TL
TEK KİŞİLİK ODA FARKI            : 500 TL
7-12 YAŞ ÇOCUK                        : 750 TL
0-6 YAŞ ÇOCUK                          : 500 TL

 

 FİTAYA DAHİL OLAN HİZMETLER                                                         FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Konya- Adana/Adana- Konya Transferleri                                                     * Kişisel Harcamalar
*Lefkoşa-Adana Gidiş-Dönüş Ekonomi Uçak Bileti                                        *Tüm Öğle Yemekleri
*3 Gece 5* Otelde Konaklama                                                                         *Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
*3 Sabah Kahvaltısı                                                                                          *Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*3 Akşam Yemeği
*1 Tam Gün Lefkoşa-Magosa turu
*1 Tam Gün Girne-Beşparmak Turu
*Havaalanı-Hotel / Hotel-Havaalanı Transferleri