Turlar

Genel Bilgiler

İSTANBUL

24 – 26 MAYIS 2020      (2 Gece / 3 Gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN: 24 MAYIS 2020 KONYA – İSTANBUL

Siz değerli misafirlerimizle tren garında buluşarak saat 06.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 24 MAYIS 2020 KONYA – İSTANBUL

Siz değerli misafirlerimizle tren garında buluşarak saat 06.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 10.30’da İstanbul’a varışımıza istinaden bizi bekleyen aracımız ile ilk olarak Ağva’ya doğru hareket ediyoruz. Ağva’da öğle yemeği için serbest zamanın ardından hava koşulları uygun olduğu takdirde arzu eden misafirlerimizle ekstra Göksu Çayı’nda tekne gezisi yapıyoruz. Daha sonra Şile’ye hareket. Şile’de ilk olarak Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmp. Andronikos’un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın ikinci büyük feneri olan Şile Feneri göreceğimiz yerler arasında. Şile’ye veda etmeden önce, son olarak Ağlayan Kaya Plajı ve Dilek Ağacı’nı geziyoruz. Sonrasında Polonezköy’e hareket. Polonezköy’de; Kilise’nin dıştan görülmesi ve kır kahvesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 25 MAYIS 2020   İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından tarihi yarımadayı keşfe çıkıyoruz, 400 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğunun yönetim merkezi olan Topkapı Sarayına giriyoruz. Burada; Kapılar, Surlar, Mutfak, Çin Porselenleri, Gümüş Eserler, Avlular, Kutsal Emanetler, Hazine Dairesi, Padişah elbiseleri, Saatler, Bağdat ve Revan Köşklerini geziyoruz. Ardından Dünya’nın en eski ve büyük kiliselerinden olan Ayasofya’yı ve yabancıların Mavi Camii dedikleri; Sultanahmet Camii’ni rehberimizden dinledikten sonra; İstanbul’un tarihi merkezinin çekirdeğini oluşturan Antik dönemlerde Hipodrom meydanı Osmanlılarda da At Meydanı denilen Sultanahmet Meydanına varıyoruz. Alman İmparatoru Wilhelm tarafından hediye edilmiş Alman Çeşmesi, Mısır Firavunu Tutmes 3’ün Dikilitaşı ve Yılanlı Sütunu geziyoruz. Sonrasında Roma’dan başlayıp İstanbul’a kadar devam eden antik yolun başlangıç noktası aynı zamanda Dünyanın sıfır noktası kabul edilen Milenyum Taşını, Bizans Su Terazisi’ni gördükten sonra Eyüp Sultan Camii’ye geçiyoruz. Eyüp Sultan Camii ve Eyüp Sultan Türbesini ziyaret ediyoruz. Son olarak Yalılarıyla, Saraylarıyla, Kız Kulesiyle ve Martılarıyla meşhur İstanbul’u bir de denizden seyretmek amacıyla Tekne ile Boğaz Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 26 MAYIS 2020 İSTANBUL – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve adalar turu için otelden ayrılıyoruz. Ada vapuru ile Heybeliada’ya hareket ediyoruz. Adaya varışımız ile yürüyerek ada sokaklarını, İsmet İnönü Konağı’nı, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın evini gezip Büyükada’ya hareket ediyoruz. Büyükada’ya varışımız ile Ada’nın keyfini dinlenerek çıkartmak isteyenlere serbest zaman veriyoruz. Büyükada’nın muhteşem doğasını, buradan tüm adalar ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Gültekin’in evini gördükten sonra Büyükada’dan ayrılıyoruz ve Pendik tren garına gidiyoruz. Saat 19.30’da Konya treni ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Saat 23.53’de Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamız olan Konya tren garında vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI: 875 TL

65 YAŞ ÜSTÜ: 800 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ: 950 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 300 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0 – 6 YAŞ: ÜCRETSİZ   KOLTUK ALINIRSA: 300 TL

7 – 12 YAŞ: 625 TL

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* Konya-İstanbul-Konya Ekonomi Sınıfı YHT Bileti

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Tekne Turu

* Adalar Turu

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* İstanbul Şehir İçi Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Yemeklerde alınan ekstra içecekler

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri