Turlar

Genel Bilgiler

KAŞ – KALKAN – FETHİYE

12 – 17 TEMMUZ 2019 (5 GECE / 5 GÜN)

FETHİYE – ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – DALYAN – KÖYCEĞİZ – İZTUZU PLAJI

KAUNOS ANTİK KENTİ – GÖCEK – 12 ADALAR TEKNE – KAŞ – KALKAN – PAMUKKALE

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 12 TEMMUZ 2019    KONYA – KAŞ

Siz değerli misafirimizle akşam saat 23.29’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşup Kaş’a hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 13 TEMMUZ 2019    KAŞ – KALKAN – PATARA- FETHİYE

Sabah saatlerinde Kaş’da alacağımız kahvaltı sonrası Kaş merkezde antik Lykia kral lahidini görüyor ve Kaş’ın eski yerleşimi Antiphelos hakkında bilgi alıyoruz. Çarşı gezimizi yapıp Kaş’tan ayrılıp, , Kalkan’a devam ediyoruz. Çarşı’da serbest zaman sonrası eski Camii olarak anılan, bir zamanlar kilise olarak kullanılmış ibadethaneyi ve bahçesinde Rumlardan kalan mimari eserleri görüyoruz. Limanda dondurma keyfi yapıyor ve ardından Patara plajını görüyoruz. Yüzme, öğle yemeği ve fotoğraf molası verip Fethiye’ye hareket ediyoruz. Fethiye’ye varış Otel’e giriş ve odaların dağılımı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (MALAHİT HOTEL)

 

2.GÜN: 14 TEMMUZ 2019    ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY

Otelde alınan kahvaltı sonrasıdeniz malzemelerimizle Ölüdeniz milli parkına gidiyoruz. Dünyaca ünlü Ölüdeniz plajında deniz keyfini doyasıya yaşadıktan sonra Kayaköy’e hareket ediyoruz. Mübadele döneminde boşaltılmış tarihi Rum Köyü’nü ziyaret ediyor, tarihi ve kültürel yerleşimi hakkında bilgi alıyoruz. İsteğe bağlı yamaç paraşütü için bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Akşamüzeri otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN: 15 TEMMUZ 2019   12 ADALAR TEKNE TURU

Otelde alınan kahvaltı sonrası Fethiye limanından kalkan tam gün yemekli 12 Adalar turu için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye limanından çıkan teknemize biniyor ve muhteşem yolculuğumuza başlıyoruz. Eşsiz güzellikteki koylar ve adalarda 5 ayrı yüzme molası veriyoruz. Cennet adaları, Kızıl ada, Mercan adaları, Yassıca adaları, Tavşan adası göreceğimiz adalar arasında. Öğle yemeğimizi teknede seçmeli menü olarak alıyoruz. Akşama doğru bu unutulmaz tekne gezimiz Fethiye limanda son buluyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN: 16 TEMMUZ 2019  DALYAN–KÖYCEĞİZ–İZTUZU–KAUNOS ANTİK KENT–GÖCEK–PAMUKKALE

Otelde alınan kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz ve otelden ayrılıyoruz. Dalyan’ a hareket. Dalyan’dan bineceğimiz tekne ile Köyceğiz Gölü’nde gezinti yapıyor ve Caretta Caretta kaplumbağaları ile ünlenen İztuzu Plajı’na hareket ediyoruz. Dalyan nehrinde ilerlerken tekneden Kaunos antik kentinin Kral kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyor, Kaunos hakkında ayrıntılı bilgi alıyoruz. İztuzu Plajı’na ulaşmadan mavi yengeç ve caretta kaplumbağaları ile tanışacağız. Plajda bir saatlik deniz molası sonrası Dalyan’a dönüyoruz. Dalyan nehri kıyısındaki çamur banyosu tesisinde keyifli dakikalar geçiriyoruz. Otobüsümüzle Göcek’e hareket ediyoruz. Yat limanları ile ünlü beldemizde çarşılarını ve limanı gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Pamukkale’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (HERAKLES TERMAL HOTEL)

 

5.GÜN: 17 TEMMUZ 2019   PAMUKKALE – KONYA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Pamukkale Travertenleri  bembeyaz görünümüyle bizleri karşılıyor. Gezimize  kutsal şehir olarak bilinen Hierapolis Antik Kenti ile başlıyoruz. Antik şehrin içerinde bulunan Apollon Tapınağı, Gymnasium, Çin Delikleri, Sütunlu Yol, Antik Tiyatro, Nekropol’ ü gördükten sonra Traverten ve Kleopatra havuzunda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından bezi ile dünyaca ünlü Buldan ulaşıyoruz.  Dokuma ve el işlerinin sergilendiği dükkanlarının bulunduğu bölgede verilen alışveriş molası sonrası turumuzu tamamlayıp Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle başka bir turumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                   : 1300 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 1425 TL                               

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                        :  500 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE : ÜCRETSİZ    ALINIRSA: 375 TL

7-12 YAŞ                                                                 : 1100 TL


FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
* 4 Gece Belirtilen Otel Konaklaması

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam Yemeği

* 2 Tekne Turu (1 Turda Öğle Yemeği Dâhil)

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım
* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Kişisel harcamalar ve Belirtilenlerin dışındaki tüm içecekler
* Müze - ören yeri-Milli Park giriş ücretleri
* Ekstra aktiviteler (Yamaç Paraşütü, Jeep Safari vb.)
* Otel ekstraları ve minibar harcamaları