Turlar

Genel Bilgiler

OSMANLI BAŞKENTLERİ

BURSA-ÇANAKKALE-EDİRNE-İSTANBUL-BİLECİK

26  – 31 TEMMUZ 2019 ( 5 GECE/5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 26 TEMMUZ 2019  KONYA – BURSA

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak 23.59’da Akşehir, Eskişehir, İnegöl güzergâhını takip ederek, Bursa’ya hareket ediyoruz.
 

Program

1.GÜN:  27 TEMMUZ 2019 BURSA-BANDIRMA

Sabah erken saatlerde Cumalı Kızık kasabasına ulaşıyoruz. Dar sokaklarından yürüyerek dillere destan olan bizi ekranlara bağlayan Kınalı Kar dizisinin çekildiği konağa geçiyoruz. Bu konakta alacağımız kahvaltının ardından Bursa şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Bursa gezimizde görülecek ilk yerimiz Tophane. Daha sonrasında Orhan Gazi ve Osman Gazi türbeleri, Ulu Camii, Yeşil Camii ve Türbesi, Emir Sultan Camii ve Türbesi ziyaretinin ardından Bandırma’ya doğru yola çıkıyoruz. Bandırma’ya varışımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.GÜN: 28 TEMMUZ 2019 BANDIRMA-ÇANAKKALE-EDİRNE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Tarihi Yarım Adayı gezmeye başlıyoruz. Sırası ile Namazgah Tabyaları, Seyit Onbaşı,Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü Sargıyeri , Büyük Şehitler Abidesi,Anzak koyu,Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı, Anzac Koyu ziyaretinden sonra Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN: 29 TEMMUZ 2019 EDİRNE-İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Edirne’deki ilk gezimize Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami. Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği Osmanlı Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin başyapıtlarından olan Selimiye Cami’sini ziyaret ediyoruz. Sultan III.Murat zamanında Selimiye Cami'sine gelir sağlamak amacıyla yaptırılan Arasta Çarşısını gezeceğiz ardından turumuza tarihi Kırkpınar Yağlı güreş meydanını görerek devam edeceğiz. Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği, 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi'ni(Sağlık Müzesi) gezeceğiz ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra. İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN: 30 TEMMUZ 2019 İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından tarihi yarımadayı keşfe çıkıyoruz, 400 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğunun yönetim merkezi olan Topkapı Sarayına giriyoruz. Burada; Kapılar, Surlar, Mutfak, Çin Porselenleri, Gümüş Eserler, Avlular, Kutsal Emanetler, Hazine Dairesi, Padişah elbiseleri, Saatler, Bağdat ve Revan Köşklerini geziyoruz. Ardından Dünya’nın en eski ve büyük kiliselerinden olan daha sonra camiye çevrilen Ayasofya Camii’ni ve yabancıların Mavi Camii dedikleri; Sultanahmet Camii’ni rehberimizden dinledikten sonra; İstanbul’un tarihi merkezinin çekirdeğini oluşturan Antik dönemlerde Hipodrom meydanı Osmanlılarda da At Meydanı denilen Sultanahmet Meydanına varıyoruz. Alman İmparatoru Wilhelm tarafından hediye edilmiş Alman Çeşmesi, Mısır Firavunu Tutmes 3’ün Dikilitaşı ve Yılanlı Sütunu geziyoruz. Ardından Eyüp Sultan ve Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret edip, İstanbul’a nazır bir tepe olan Pier Loti tepesine çıkıyoruz. Muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Buradaki manzarayı fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: 31 TEMMUZ 2019 İSTANBUL-KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İstanbul’u birde denizden seyretme fırsatı bulmak için tekne turuna çıkıyoruz. Boğazın eşsiz sularında Yalıların, Sarayların önünden İstanbul’un eşsiz güzelliğini göreceğimiz tekne turunun ardından İstanbul’a veda edip Bilecik’e hareket ediyoruz. Bilecik'te Osman Gazi'nin kayınbabası ve hocası olan Şeyh Edebali’nin Türbesi, Orhan Gazi Cami, Saat Kulesi, Dünyadaki ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı Arması Anıtı'nı görüp Söğüt’e geçiyoruz.  Osmanlı devletinin doğduğu yer olan Söğüt de, Beyliğin kurucusu Ertuğrul Gazi Türbesi ve Mescidi (Kuyulu Camii), Hamidiye Cami ve Hamidiye Okulları'nın gezilmesinden sonra güzel bir programı geride bırakarak Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Konya’ya ulaşıyoruz. Turumuzun sonu.

Bir başka Sufi Turizm Programında görüşmek dileği ile hoşça kalın…

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI FİYAT                     : 1100 TL
İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYAT   : 1200 TL
TEK KİŞİ ODA FARKI                                                       : 400 TL
İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-2 YAŞ ÇOCUK                                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK                                                               : 375 TL 

7-12 YAŞ ÇOCUK                                                             : 850 TL
 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER                                 

* 4 GECE 4* ve 5* OTEL KONAKLAMASI                      

* 5 SABAH KAHVALTISI                                                   

* 4 AKŞAM YEMEĞİ                                                         

* REHBERLİK

* TEKNE TURU

* OTOBÜS İLE ULAŞIM

* FERİBOT VE OTOYOL GEÇİŞ ÜCRETLERİ

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* KİŞİŞEL HARCAMALAR

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ