Turlar

Genel Bilgiler

SELÇUKLU BAŞKENTİ’NDEN SELÇUKLU ŞEHİRLERİNE

KONYA – AKSARAY – KIRŞEHİR – YOZGAT

TOKAT – SİVAS – KAYSERİ – NİĞDE

  (3 GECE – 4 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET:  

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde 07.00’de buluşuyoruz. Selçuklu eserleriyle bir gergef misali işlenmiş Konya’dan ayrılıyor ve Aksaray’a doğru yola çıkıyoruz. 
Program

1.Gün:       KONYA – AKSARAY – KIRŞEHİR – YOZGAT – TOKAT

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde 07.00’de buluşuyoruz. Selçuklu eserleriyle bir gergef misali işlenmiş Konya’dan ayrılıyor ve Aksaray’a doğru yola çıkıyoruz. İlber Ortaylı’nın da sitayişle bahsettiği, Anadolu Selçuklu’nun en büyük kervansarayı olma özelliğiyle ünlü Sultanhan’ı ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımı ve yeterli serbest zamanın ardından yola devam ediyor ve Kırşehir’e ulaşıyoruz. Kırşehir’de, Anadolu’da Ahilik teşkilatını kurmuş, Konya’da da muhtelif medreselerde dersler vermiş Mahmud bin Ahmed el-Hoyî Ahi Evran’ın türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Cacabey Medresesi’ni görüp, Yozgat’a doğru yola çıkıyoruz. Yozgat’ta vereceğimiz öğle yemeği molamızda misafirlerimiz arzu ederlerse Yozgat testi kebabının lezzetine varabilirler. Molamızın ardından Tokat’taki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün:      TOKAT – SİVAS

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, Tokat şehir merkezinde bulunan, Anadolu’daki ilk tıp medresesi olarak bilinen Yağıbasan Medresesi’ni gördükten sonra, günümüzde Tokat Müzesi olarak hizmet veren Arastalı Bedesten’i ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımları ve yeterli serbest zaman sonrasında, kısa bir yürüyüşle Ulu Camii ve Garipler Camii’ne ulaşıyor ve ziyarette bulunmamızın ardından Taşhan civarında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz öğle yemeğinde Tokat kebabını tadabilirler. Serbest zaman sonrasında buluşuyor ve yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuz sonrasında Sivas’a ulaşıyoruz. Sivas şehir merkezinde, 1217-1218 yıllarında I. İzzeddin Keykavus tarafından yaptırılan ve Anadolu’nun en büyük şifahanesi olarak bilinen Şifaiye Medresesi’ni, Muzaffer Burucerdî tarafından inşa ettirilen Buruciye Medresesi’ni ve İlhanlı Veziri Şemsettin Cüveyni’nin 1172 yılında yaptırdığı Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Anlatımlar ve serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün:      DİVRİĞİ – KAYSERİ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, hâzâ muhteşem bir sanat eserine ulaşıyoruz: Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası… Evliya Çelebi’nin “Methinde diller kısır, kalem kırıktır.” diyerek övdüğü bu eser; 1985 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmıştır. Bu muazzam eserde devam etmekte olan restorasyon çalışmalarına rağmen, her bir karışında bin alın teri olan taş işçiliğine hayran oluyoruz. Divriği’deki öğle yemeği molamızın ardından Kayseri’deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.

 

4.Gün:     KAYSERİ – NİĞDE – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Kayseri şehir merkezinde, günümüzde tıp müzesi olarak hizmet veren Gevher Nesibe Medresesi ve Darüşşifası’nı, Sultan Alaeddin Keykubat’ın eşi Mahperi Hunat Hatun tarafından 1238’de yaptırılan Camii ve Külliyesi’ni, Şah Cihan Hatun için yaptırılan Döner Kümbeti, Ahi Evran Esnaf ve Sanaatkârlar Müzesi’ni ve Sahibiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz öğle yemeği için Kayseri mantısının ve alışverişin keyfini çıkarabilirler. Serbest zaman sonunda buluşuyor ve Niğde’ye doğru yola çıkıyor ve orada Alaeddin Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından, akşam saatlerinde Konya istikametinde ve gerekli molalarla dönüş yolculuğumuz başlıyor. Siz kıymetli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde Sufi Turizm’in bir başka keyifli turunda buluşmayı dileğiyle vedalaşıyoruz.,

Hizmet Ücret Bilgileri

GRUP SAYISINA GÖRE FİYATLANDIRMA YAPILACAKTIR.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 3 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 3 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler