Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU ANADOLU

ERZİNCAN – ERZURUM– KARS - VAN – TATVAN – BİTLİS

 MUŞ - BİNGÖL -  ELAZIĞ - MALATYA

19 - 25 EYLÜL 2022 (6 GECE – 6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket: 

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Erzincan’a hareket ediyoruz. Kayseri ve Sivas güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

 

Program

1.GÜN: 

Keyifli bir yolculuk sonrası, özel bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a ulaşıyoruz. Doğal güzellikleri, bitki örtüsü, ağaçları, serin havası ile Erzincan' ın en çok tercih edilen mesire yeri Girlevik Çağlayanı’na gidiyoruz. Munzur Dağları’nın yamacında yer alan Kalecik Köyü’nden doğan gözelerden gelen suyun oluşturduğu bu doğal şelaleyi gördükten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Eski adı Erzen-ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a ulaşarak serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, oltu taşı üretim ve satışı yapılan Taş HanYakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve tarihi evleri görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Bora Park Otel Vb.)

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Serhat Şehrimiz Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta keyifli bir yürüyüş ile yapacağımız şehir turumuzda; Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) görüyoruz. Farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Anadolu’da yer alan ilk Türk camisini de bünyesinde barındıran, binlerce yıllık bir tarihin izlerini taşıyan Ani Harabeleri gezimiz sonrası Kars’a dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kars Park Otel Vb.)

 

3. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Bir süre sonra; Türkiye'nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizi karşılıyor. Jeolojik konumu ve Büyük Tufan'dan sonra Nuh'un gemisine ev sahipliği yapması dolayısıyla efsanevi özelliği olan 5137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı'nı görebileceğimiz en güzel yerlerden birinde fotoğraflıyor ve yolumuza devam ederek Doğubeyazıt'a ulaşıyoruz. Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Çarşıda vereceğimiz alışveriş molası sonrası Tendürek Dağları (2640 m) üzerinden Çaldıran Ovasını geçiyoruz. Tendürek Dağı'ndan beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesini gördükten sonra Van’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Royal Milano Otel Vb.)

 

4. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Doğu’nun Paris’i olarak bilinen Van gezimize başlıyoruz. M. Ö. 900-600 yılları arasında bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830 ) tarafından yaptırılan ve göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesini geziyoruz. Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görüyor, eski Tuşba ve Van Evleri gezimizi yaptıktan sonra nadide bir kedi ırkı olan Van Kedileri'ni görmek üzere Van kedileri barınağına geçiyoruz. Yöresel yemeklerden oluşan serbest öğle yemeği molamız sonrası ‘’Ah Tamara’’ efsanesiyle bilinen Akdamar Adası'na tekne yolculuğumuzu yaparak ulaşıyoruz. Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini  ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini rehberimizin anlatımı ile dinleyerek, Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden, Tevrat ve İncil kıssalarını anlatan iç ve dış kabartmaları ile dünyaca ünlü olan ve M.S 921 yılında tamamlanan Kutsal Haç Kilisesi gezimizi tamamlıyor ve tekrar tekne ile otobüsümüzün yanına ulaşıyoruz. Tatvan üzerinden Ahlat’a hareket ediyoruz. Ahlatta Tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbeti ile bastoncuları gezerek, Tatvan’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kardelen Otel Vb.)

 

5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis'e hareket ediyoruz. Efsaneye göre Büyük İskender`in komutanlarından Badlis tarafından İskender`in emri ile kurulmuş olan Beş minareli kent olarak anılan Bitlis`te; 1216 yılında Selçuklular tarafından yapılan İhlasiye Medresesi, Şerefiye Cami, hamamı ve tarihi çarşıyı geziyor sonrasında Muş ve Bingöl üzerinden Elazığ'a ulaşıyoruz. Adının 1800`lü yıllarda yeniden kurulduğu yerde başta bulunan padişah Abdülaziz`e atfen El-Aziz`den veya Ulu Önder Atatürk tarafından verilmiş olan, tahıl ambarı bolluk ve bereket anlamına gelen "El`azık"dan geldiği rivayet olan Elazığ’da serbest öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Harput gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin ilk kurulduğu ve uzun yıllar merkezi konumunda ki bu tarihi yerde, Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesini görüyor, Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra Elazığ'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

6.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından keyifli bir yolculuk ile Malatya’ya hareket ediyoruz. Öncelikle Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerimizin ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz saygıdeğer misafirlerimizi, bir başka tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                            : 3700 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI           : 4000 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                   :   1300 TL

0-2 YAŞ  ÇOCUK BEDELİ                                                   :   ÜCRETSİZ

3- 6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                                   : 1300

7-12 YAŞ                                                                             :  2600 TL

 

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
* 5 Gece Belirtilen Otel Konaklaması
* 6 Sabah Kahvaltısı
* 5 Akşam Yemeği
* Akdamar Adası Tekne Turu

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ulaşım
* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Gezi Esnasındaki Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri