Turlar

Genel Bilgiler

DOĞU KARADENİZ

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – BATUM – AMASYA

05 – 11 TEMMUZ 2019 (6 GECE/6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 05 TEMMUZ 2019   CUMA

Siz değerli misafirlerimizle Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’de Kırıkkale güzergâhını takip ederek Ordu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 06 TEMMUZ  2019  CUMARTESİ     BOZTEPE – ORDU – TRABZON

Sabah erken saatlerde yol güzergâhımızda kahvaltımızı aldıktan sonra Karadeniz’in küçük liman kasabaları eşliğinde,  Ünye, Fatsa üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’a varışımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ)

 

2.GÜN: 07 TEMMUZ  2019  PAZAR       TRABZON

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Sümela’ya gidiyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını tadilattan dolayı panoramik olarak görüyoruz. 1650 Mt yükseklikte Sümela Manastırını panoramik olarak rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Sümela gezimizin ardından Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(KAYABAŞI YAYLAKENT)

 

3. GÜN: 08 TEMMUZ 2019  PAZARTESİ      TRABZON – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yüksek Rakımlardan yeşilliklerin arasından Trabzon’u takiben Uzungöl’e doğru giriyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra bıçak alışverişimizin ardından Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda olan Rize Bezi fabrika satış mağazasını geziyoruz. Çayeli’nde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

4.GÜN : 09 TEMMUZ 2019  SALI   BATUM – AYDER YAYLASI

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük İşlemleri sonrası Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Batum’da Botanik parkını geziyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına sahip bahçede, hem yöreye özgü hem de başka iklimlere ait onlarca bitki çeşidini görmemiz mümkün.  Sonrasında şehirde yapacağımız serbest yürüyüş esnasında çok enteresan olan Amerikan Üniversitesi binası, Ters inşa edilmiş Beyaz Ev görülecek yerler arasında. Tekrar gümrük işlemlerini gerçekleştirerek Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası Çamlıhemşin’de bulunan otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL)

 

5.GÜN: 10 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA        RİZE – GİRESUN – FATSA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan İki Çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında Giresun’da Kale’nin gezilmesinin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (YALÇIN HOTEL)

 

6.GÜN: 11 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE       FATSA– SAMSUN – AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a hareket ediyoruz. İlk olarak Samsun’da gezimizin simgesi haline gelen Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                          : 1500 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI         : 1600 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                  :   600 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                      : ÜCRETSİZ     ALINIRSA: 500 TL

7-12 YAŞ                                                                           :  1000 TL

                                              
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım ve Araç İçi İkramlar

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurtdışı Çıkış Pulu

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Sümela Manastırı tadilatta olup o tarihlerdeki durumuna göre programa eklenip, çıkarılacaktır.

 

BİLGİLENDİRME:
* Misafirlerimiz mutlaka nüfus cüzdanları yanlarında bulundurmak zorundadır.

* 18 yaş altı misafirlerimizin (Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek ise) Batum'a geçişleri için Noter ’den onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kâğıda sararak yanınıza alabilirsiniz.
* Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden SUFİ TURİZM sorumlu değildir. Gürcistan bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)